Ціни на овочі виросли через цьогорічний паводок

На ринках Виноградова, як і скрізь по області, цього літа ціни «кусаються». Про стрімке їх підвищення все більше людей скаржаться останнім часом. А виною є нещодавній паводок, який знищив чималу кількість врожаю.
Можливо, ціни на овочі могли б знизитись, якби більше продукції до нас привезли з інших областей, але, до прикладу, на Волині та Херсоні врожаї також підтопило. І хоча на ринках деяких овочів поменшало, але най популярних – капусти, цибулі, моркви, буряку, картоплі, помідорів та огірків є вдосталь. А ті, хто вже активно взявся за консервацію, можуть придбати їх на гуртовому базарі. Та, на жаль, цьогорічний навіть пісний борщик обходиться не дешево, не те що з м’ясом.
У пошуках низьких цін містяни переважно йдуть на місцевий «малий базар». За кілограм капусти тут продавці просять від 8 до 10 гривень, червоний буряк також вартує від 10 грн.. Не дешеві на базарі й помідори – в залежності від сорту і якості товару їх ціна складає від 15 грн. і вище. Домашні огірочки можна придбати за 10-15 грн. кілограм, а якщо бажаєте корнішонів, то їх вартість буде дорожчою. Недешеві наразі болгарський перець та цвітна капуста, брокколі, навіть цибуля і морква.
Значно подорожчала цьогоріч картопля. Сьогодні за 1 кілограм хорошої бульби просять 15 грн. і це дорого, враховуючи, що минулого її вартість була близько 5 гривень.
На кабачки і синенькі вартість майже однакова – від 10 гривень за кілограм. Квасолю стручкову «з тички» продають по 45 гривень, а улюблену для багатьох солодку кукурудзу – від 2 гривень за качан.
Запашні персики з Чорної гори можна придбати по 15 і 20 грн. за 1 кілограм. Груші пропонують і по п’ять, і по 20 гривень (залежить від сорту), а сливи від 15 грн..
Зріс у ціні й такий популярний продукт, як яйця – дрібненькі від 1,50 грн. за штуку, а більші вартують 2,20.
За більш доступнішою вартістю можна придбати овочі, яйця, молочні продукти тощо від сільських господинь, домашня продукція яких набагато якісніша від деяких розрекламованих брендів. Головне, звичайно, щоб продавчині дотримувались відповідних санітарних норм.
Та скільки б не коштували продукти харчування, люди намагаються придбати собі щось смачненьке. Ось уже активно продавці пропонують солодкі жовті дині та смугасті гарбузи. Останні привозять не тільки з Херсону, а й продають наші, місцеві. І як би лікарі не попереджали, що не слід поспішати їх купувати, але ж надворі літо і хочеться встигнути вдосталь насолодитися вітамінами, які потрібні нашому організму.
Тож, не зважаючи на цифри на цінниках, люди не відмовляють собі купувати різнобарвну смакоту. Не зупиняє їх переконання деяких продавців, що незабаром ціни можуть знизитись і, звичайно, таке покращення буде на користь нам, покупцям.

Любов ТОКАЧ