У Виноградові відбулася нарада щодо утилізації сміття в районі

Керівники району обговорили з представниками сіл та районними депутатами проблему утилізації твердих побутових відходів.
Поводження з твердими побутовими відходами надзвичайно актуальне питання не тільки для нашого району, але й України в цілому, зазначив голова Виноградівської районної ради Віталій Любка, адже з кожним роком кількість відходів збільшується, а вирішити цю проблему не можуть навіть великі міста. Близько 10-ти років питання з відходами вирішують і на Виноградівщині, адже каменем спотикання, через спротив людей, тут завжди ставала земельна ділянка під сміттєпереробний комплекс. На сьогодні знову постало «сміттєве» питання, адже вступила в дію заборона на ввезення твердих побутових відходів з сіл району на міське сміттєзвалище.
Наразі у ТОВ «АВЕ Виноградово» є можливість вивозити сміття за межі району, каже керівник ради, однак, зрозуміло, це додаткові транспортні затрати для фірми, близько 3 млн. грн. на рік. Питання компенсації цих коштів з районного бюджету розглянуть на черговому засіданні сесії. Однак це тимчасові заходи, яких можна вжити вже сьогодні, зазначив Віталій Любка, й надалі триває пошук земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного комплексу. До слова, більше мільйона гривень до цього часу виділялося з районного бюджету для захоронення відходів на міському сміттєзвалищі. Допомогти у вирішенні питання з відходами може схема районного планування, яку наразі розробляють фахівці. Таке впорядкування території району дозволить передбачити розміщення сміттєпереробних об’єктів, а також
об’єктів промисловості, сільського господарства, транспорту та інфраструктури, житлових масивів у населених пунктах тощо.
Крім того, голова ради повідомив, що до районної ради надійшло клопотання від ТОВ «АВЕ Виноградово» щодо підняття тарифів на послуги з вивезення побутових відходів. Директор АВЕ Адальберт Жидик зазначив, що тарифи затверджували востаннє у 2014 році. З того часу збільшилася вартість пального, зросла заробітна плата тощо. Тарифи також планують переглянути на сесії. Для населення, якщо їх затвердять, вони зростуть на 10 грн.
Виноградівська районна рада