Її ляльки дарують радість і дітям, і дорослим

Кожна її робота – це витвір мистецтва, новий неповторний шедевр. І, що цікаво, ляльки Євгенії Семак є бажаним подарунком як для дітей, так і для дорослих. Про це свідчать численні відгуки на її сторінці у facebook від тих, кому пощастило отримати від рідних чи друзів унікальний, ексклюзивний подарунок. Спостерігаючи за творчістю цієї молодої, талановитої жінки, не змогла оминути увагою і запропонувала познайомитися ближче з читачами «Новин Виноградівщини».
– Народилась я у місті Виноградів, тут і проживаю. Навчалася у міській ЗОШ № 4, яку закінчила з відзнакою у 2007 році. Вищу освіту здобула у Тернопільському Національному економічному університеті (ТНЕУ) за спеціальністю «облік і аудит». Після закінчення працювала у ПАТ «Platinum bank» кредитним експертом. Пізніше – продавцем у магазині косметики/побутової хімії «Watsons», – розповідає про себе моя співрозмовниця. – Навчаючись у Тернополі, часто натрапляла на вироби ручної роботи. Переважно впадали в око ляльки-примітиви (найпростіші у виготовленні). Вони мені завжди дуже подобались, але… ціна була «кусючою». От так одного разу, будучи на виставці хенд-мейду, пообіцяла собі, що точно колись сама зроблю ляльку. Пройшло 8 років…і я таки зробила. Після народження синочка Марка під час декретної відпустки саме виготовленням ляльок коротала довгі вечори. Наразі це заняття стало невід’ємною частиною мого життя.
– З самого дитинства в’язала одяг для ляльок Барбі. Мама каже, саме під час в’язання навчилася рахувати. Вишивала хрестиком, бісером. Ручна робота – моя любов з дитинства. А от першою лялькою, яку я зробила, була Тильда (тип ляльки з двома крапочками замість очей, довгими і тоненькими ручками й ніжками). Дотепер стоїть на самому почесному місці в нашій кімнаті. Шила її дуже довго. З підручних матеріалів, – ділиться технологією виготовлення невтомна майстриня. – Це дуже клопітка робота, адже процес виготовлення ляльки складається з декількох етапів: спочатку малюю детальки на тканині, шию, наповнюю «тільця» гіпоалергенним наповнювачем (безпечно для діток, не викликає алергії), складаю ляльку – ноги, тулуб, руки, голова і, останні штрихи – одяг та зачіска – найприємніші. Я сама все роблю: шию одяг, в’яжу, виготовляю аксесуари, взуття і т. д. Звичайно, можна купити все готове. Але я люблю сама сісти і зробити, бо це – найбільше задоволення. Особливо захоплююче потрудитись над чимось новим. Аби «мої дівчатка» були справжніми красунями, купляю штучне волосся і пришиваю, роблю зачіски, якщо треба підстригаю, укладаю.
Це хобі напрочуд багатогранне, адже мисткині доводиться не тільки тіло ляльки змайструвати, а бути перукарем та модельєром. Проте кожну ляльку Женька довершує аксесуарами, вкладає їй в руки сумочку чи маленьку ляльку, м’ячик чи букет квітів…Стильні та вишукані, вони покликані дарувати радість. Саме щасливі очі їх нових власників і є для неї найбільшою нагородою. Особливо надихають її ляльки, виготовлені для благодійності, адже вони покликані творити добро.
Наразі у творчому доробку Євгенії Семак нараховується понад дві з половиною сотні ляльок чотирьох типів. Фейки зростом 20 см., стоять з опорою, є петелька для підвішування, личко розмальоване акриловими фарбами і пастельними олівцями. Другий тип – лялька з намальованим личком. Її зріст – 27 см., стоїть сама, для обличчя використовую ті ж акрилові фарби і олівці. Третій тип – лялька «тиквоголовка». І наостанок найпопулярніша лялька – портретна. Вона зроблена по фото, з максимально можливою схожістю. Саме з цієї серії роботи не перестають дивувати мисткиню: найнезвичнішим замовленням був Монатік, а от саме перше і одне з непростих завдань для неї були портретні люльки двійнят – братика і сестрички, а також художника.
«Для мене кожна моя робота улюблена, бо в кожну вкладаю частинку душі. Це хобі для душі, воно приносить мені надзвичайне задоволення. А ще більше радості, коли мої любі клієнти скидають фото задоволених діток, слова вдячності. Це дуже приємно, коли ти своїми руками і фантазією можеш вразити навіть таких людей, яких вже майже нічим не здивуєш», – резюмує на завершення нашої бесіди Євгенія.
Спокнвічно в Україні було розвинене лялькарство. У власноруч виготовленій, здавалося б, звичайній дитячій забавці, є щось особливе, магічне. Сучасні ж ляльки, які «народжуються» в руках Євгенії Семак є образом людини – її господаря. Тож майстриня робить їх з любов’ю і щиро вірить, що її витвір мистецтва стане талісманом щастя для того, кому його дарують.
Наталія Кобаль