Коли робота в радість

Нарешті настали довгоочікувані дітьми літні канікули. За навчальний період майже у всіх (як в учнів, так і дорослих) організм виснажився від тривалого перенавантаження. А тепер прийшов час освіжити дух і тіло – наповнити себе позитивними враженнями та емоціями. Безперечно, для працюючих батьків занадто важко організувати своїм дітям, котрі переповнені енергією та прагнуть вдосконалення, цікавий та насичений різноманітними заняттями день. Яким чином вирішити ці проблемні питання, нам розповіла тренер з денс-фітнесу фітнес-центру «Дарт», містянка Ольга ДРАГУСЬКА-мезей.

Навчалася вона в Ужгородському коледжі культури і мистецтв, де здобула спеціальність хореографа й опанувала знання танців з дітьми. З танцювальним колективом двічі виїжджали в Китай на гастролі, які тривали 14 місяців. Деякий час проживала в Угорщині. Після повернення до рідного міста, відразу почала працювати у фітнес-центрі «Дарт».
Ольга Ярославівна гордиться своєю творчою родиною – її дідусь був письменником та журналістом. Творчі здібності не зникли, а передалися внучці. Для неї танець – це прекрасний спосіб вираження настрою, культури, нескінченна радість, а також універсальна мова любові. Він вимагає неабиякої активності та витривалості, сили волі та терпіння.
– Щоб бути професійним хореографом, доводиться багато працювати фізично, особливо багато енергії потрібно витрачати, якщо хочеш мати результативну роботу займаючись із дітьми. Адже до кожного з них потрібно знайти індивідуальний підхід. Тому значних успіхів у цій професії можуть досягати лише ті, хто сильний духом, оптимістичний, активний, рішучий та ніколи не здається перед будь-якими труднощами, – розповідає моя співрозмовниця.
На її думку, танці надзвичайно різноманітні і, навіть, тісно пов’язані з багатьма видами спорту. Звісно, це велике фізичне навантаження для організму, але й комфортний відпочинок для душі. Крім того, ця справа дуже корисна, адже тренуватися приходять як діти, так і дорослі, що дозволяє їм познайомитися та поспілкуватися з новими цікавими людьми.
Під час літніх канікул в учнів занадто багато вільного часу, і вони відразу хапаються за комп’ютер та телефон, що у подальшому призводить до деформації хребта та опорно-рухового апарату, погіршення зору, не говорячи вже про психічний стан. Тому дуже важливо залучати дітей віком від 6 до 14 років до групових занять у фітнес-центрі. За словами Ольги Ярославівни, заняття проходять у комплексі: півроку – розминка, розтяжка, різні вправи, а потім півроку – танці. Завдяки фізичному навантаженню, дитяча увага зосереджується більш на здоровий спосіб життя, правильне харчування, а також можна уникнути такі проблеми як депресія, нудьга і монотонність.
Актуальним питанням на сьогодні для батьків є гіперактивність у дитини. Танці – найкращий метод для того, щоб направити енергію дитини в продуктивне русло, завдяки чому знижується агресивність та коригується надзвичайно-емоційний стан. В результаті організм розвивається більш ефективно і буде завжди в тонусі.
З дорослими трохи інша справа. Часто приходять жінки, в яких є бажання нарощувати м’язи або скинути зайву вагу. Тренування проводяться за спеціальними схемами, завдяки чому тіло розвивається гармонійно та пропорційно. З дотриманням певних правил та запропонованого тренером дієтичного харчування, ці жінки помітно міняють форму, що значно допомагає їм реалізувати себе в сучасному сьогоденні. Практика показала, що клієнти дуже задоволені досягнутими результатами. Часто, після короткої перерви та відпочинку, вони знову повертаються до них з неабияким натхненням. Дуже приємно відчути вдячність клієнтів, адже вони довіряють фітнес-тренерам своє здоров’я.
На думку Ольги Драгуської, дуже важливо тренувати й самого себе. Вона це робить під час кожного заняття разом зі своїми клієнтами. Крім того, ця активна жінка викладає дітям танці у міській ЗОШ №3. А ще виховує трьох чудових власних діточок, яких теж залучає до активного спортивного життя. Тренер цілком задоволена дружнім та енергійним колективом фітнес-центру. За її словами тут працюють найкращі працівники та вірні друзі, які завжди готові допомогти чи втішити добрим словом.
Дуже приємно, що моє захоплення зможе допомогти іншим вирішити деякі проблеми. Я отримую від цього велике задоволення, і, звичайно, від самого процесу роботи. Безперечно, хочеться ще більше вдосконалюватися, щоб дарувати оточуючим справжнє задоволення та зберегти культуру танців для наступного покоління, – підсумовує розповідь моя співрозмовниця.
Ріта МЕЗЕЙ