Лісівники страйкували

У вівторок всі лісівники краю, об’єднавшись у своєрідний флеш-моб, вийшли до адмінбудинків влади у своєму районі з мирними акціями протесту. Страйкували лісівники проти «Стратегії  реформування лісового господарства на період до 2022 року», яку 15 листопада ц. р. Кабінет Міністрів України з подачі  Міністерства аграрної політики і продовольства схвалив без представлення і обговорення на засіданні Уряду, без громадського обговорення та погодження з Профспілкою.
Чимало захисників «легенів природи» зібралося і у Виноградові. Перед «білим домом» з національною символікою в руках вишикувалися понад сотня працівників лісової галузі та ветерани на чолі з директором ДП «Виноградівський лісгосп» Василем Агієм. До мітингувальників вийшли голови Виноградівської районної державної адміністрації Михайло Русанюк та районної ради Віталій Любка.
Учасники мирної акції протесту висловили свої вимоги: відмінити рішення Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії  реформування лісового господарства на період до 2022 року»; взяти за основу проект «Стратегії  розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року», розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародних експертів та всіх зацікавлених сторін з подальшим доопрацюванням та широким обговоренням в суспільстві та узгодженням з галузевою Профспілкою. Наголосили на беззаперечній відмові від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства (компанії), що може привести до ліквідації діючих лісогосподарських підприємств галузі. Просили унеможливити приватизацію державних лісогосподарських  підприємств або передачу їх у концесію. Адже такі дії беззаперечно призведуть до звільнення всього колективу. Юрист лісівничого держпідприємства Наталія Матій зазначила: «За 9 місяців 2017 року підприємством сплачено до бюджету 8 млн. 247 тис. грн. Трудяться на підприємстві 101 працівник, середня заробітна плата складає 12212 грн. Як бачимо, наше підприємство є бюджетоутворюючим. А після реформування, як тільки в Києві створиться єдина юридична особа, всі платежі будуть сплачуватися за місцем розміщення центрального офісу новоствореної компанії».
За збереження трудових колективів лісогосподарських підприємств виступив і голова профспілки лісівників району Віталій Токач. Він озвучив «Вимоги мирного мітингу» і вручив їх першим керівникам району. Голови Виноградівської РДА Михайло Русанюк та райради Віталій Любка висловили свою підтримку лісівникам і пообіцяли при потребі підставити своє плече.
На завершення мирного протесту, лісівники району висловили слова вдячності головам Виноградівської РДА та райради за постійну підтримку, а Президенту України подякували за Указ від 21.11.2017р. №381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду», який захищає їх права та лісові масиви держави.
Наталія Кобаль