НАШІ МІЗКИ ЗАЛИВАЮТЬ БРЕХНЕЮ І БРУДОМ

До виборів ще більше місяця, а кийки, зельонка, кулаки вже пішли в діло повним ходом. Нудить від бруду, що покриває соцмережі, ютуб і телефони – нагадує соляний потік, яким заливають мізки українцям. Я передбачала у попередній публікації, що наші кандидати на пост президента не зуміють встояти, щоб не поливати один одного брудом, хоч і підписали відповідне звернення. Як кажуть, папір все видержить. Цей тиждень наглядно продемонстрував, що ми не навчилися спілкуватися без хамства, незважаючи на розбіжності у поглядах. Чи бачили ви в якомусь шоу чи іншій програмі на ТБ повагу до думки опонента? Я – ні. За що розпинають один одного? Порошенкові – тимошенчиних, ляшкові – гриценкових, бойкові – шевченкових і т. д. А за кожним з цих імен стоять мільйони людей, мільйони! Як їм далі жити в одній країні? Мало того, що ллють всяку нечисть, та вже вдаються й до радикальніших дій. У Києві, наприклад, підпалили магазин «Рошен». Діють й іншими методами. На ім’я Генпрокурора надійшла заява про вчинення народним депутатом Ю. Тимошенко кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368-2, ст. 366-1 КК України. Він скерував її до САП для належного розгляду та прийняття рішення.
Шоумен В. Зеленський опинився у центрі скандалу: «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший») встановили, що у нього досі існує кінобізнес на території Росії, хоча він запевняв, що закрив його ще 2014 року. Та виявилося, що одна з компаній, яка через кіпрську фірму належить Зеленському і його бізнес-партнерам, навіть узяла участь та успішно пройшла відбір у конкурсі на отримання державного фінансування з бюджету Росії. Утім, суспільство обурило не лише це, але і поведінка Зеленського, коли журналіст програми «Схеми»​ намагався взяти у нього коментар. Пізніше артист записав відеозвернення, в якому публічно вибачився та прокоментував оприлюднені «Схемами» факти. Та обурює те, що людина, яка бореться за посаду очільника України, пов’язана через бізнес із країною, яка анексувала Крим та розв’язала збройне протистояння на Донбасі. Можливо це й не вплине на рейтинги кандидата, але маємо задуматися, чи ми отримали справді «нове обличчя»?
Що ще нового почули за останній тиждень? Кандидат у президенти В. Купрій поінформував, що розпочинає роботу його депутатський офіс для прийому громадян у Виноградові. «Мої помічники – фахові юристи гарантовано нададуть Вам безкоштовну консультацію й оформлять усі потрібні документи для мого депутатського реагування на захист Ваших прав», – повідомив він у ФБ. Я особисто скористаюся цим і наяву переконаюся, чи сходиться слово і діло цього політика. До речі, Купрій тривалий час обґрунтовано заявляє, що Порошенко – найкращий президент для Путіна: і війну не оголошує, і торгує, і платить ворогу податки, і захищає російський бізнес в Україні, і не чіпає колаборантів тощо. Навіть до суду на нього подавав.
Садовий, який одним із перших підписав документ про чесну боротьбу, назвав монетизацію субсидій підкупом виборців. «Даючи зараз оцю подачку, насправді потім вкрадуть в сто, тисячу разів більше. Через схеми, роттердами, офшори. Та якщо це роблять лише перед виборами, то ця технологія білими нитками шита. Придумають потім чергову тарифну схему, аби збільшити свої прибутки. Вже «Роттердам+» від ставленика Порошенка додав Ахметову 35 мільярдів гривень прибутку», – написав він.
А що тільки не говорили весь тиждень про в. о. міністра охорони здоров’я У. Супрун. Розпочаті нею зміни розбурхали всю країну і торкнулися мільйонів українців. Профільний парламентський комітет з питань охорони здоров’я, очолюваний О. Богомолець з БПП, двічі намагався зняти чиновницю з посади. Постійні спроби звільнити в. о. міністра відбуваються тому, що проведена її командою реформа зачіпає інтереси тих, хто сидить або сидів на корупційній ренті. Радикал Мосійчук всупереч здоровому глузду навіть пообіцяв підпалити себе під амбасадою США чи на трибуні ВР, якщо її не звільнять. «Я це зроблю і ви в цьому будете винні!» – кричав він 13 лютого зранку, а вже ввечері передумав і написав у соцмережах: «Не дочекаєтеся!». Хоч воювати в суді проти неї продовжує.
Як би вже хотілося, щоб наші можновладці відповідали за свої слова! Один за те, що закінчить війну за два тижні, другий – за «кулю в лоб», мільярдер від БПП Тригубенко за «геніальну» ідею – ввести талони на їду для бідних. Тут не просто бракує слів, тут реально стає страшно. А ще страшніше від того, що ми в черговий раз промовчимо на такі ідеї. Бо замість того, щоб створювати робочі місця, розвивати економіку, підвищувати пенсії і зарплати мільйонер хоче ввести талони на хліб і молоко. Хіба не страшно?
І я вже й сама не знаю, кому вірити. Знаю по собі, знаю по волонтерству, та й ви знаєте всі, хто заглядає у соцмережі: у нас прості люди скидуються на лікування дітей (інтернет кишить благанням про допомогу). Та я знаю й інше – там, де на лікування дітей скидуться всім миром, президент повинен іти не на вибори, а на гільйотину. Це не мої слова – так вважають користувачі соцмереж. Бо ніхто з кандидатів не спішить скидатися на дітей (знаю по собі, колись розповім), а от одразу двоє кандидатів — Ківа і Вілкул оперативно скинулися і один перед одним внесли по 115 тисяч гривень застави за поліціянта, котрий жорстоко побив лежачого героя АТО. То скажіть мені, куди заведуть нас такі президенти? Я особисто зверталася і до Порошенка, і до Яценюка із своєю бідою – навіть відповіді не отримала, не кажучи вже про допомогу. А від крикливого Ляшка надійшла чергова відписка. Що нам чекати від них? Єдиного – народ не дурний, нікого з них на цю посаду не обере.
Я щодня читаю багато інформації про кожного з кандидатів – професія у мене така. До того ж на вулицях зараз пропонують агітаційки від багатьох кандидатів. Порошенківці роздають надувні кульки і бюлетень «Солідарність», УКРОП – газету «Патріоти за Шевченка», «Народний фронт» свою газету, «Свобода» – свою. Читай і вибирай любу обіцянку. 31 березня ми обиратимемо не лише президента, ми будемо обирати, яким буде наше життя у наступні 5 років. А всі ж прагнемо бачити Україну іншою – щасливою, заможною та успішною. І це – найголовніший наш вибір.
Мальвіна САВИНЕЦЬ