Не будь байдужим

Під такою назвою у галереї «Імпасто» відкрилася виставка малюнків і плакатів волонтерських загонів загальноосвітніх закладів Виноградівського району. Організаторами цього пізнавально-агітаційного заходу стали районна рада старшокласників, активісти волонтерських загонів, педагоги-організатори шкіл району, Виноградівський районний центр позашкільної роботи та Виноградівська районна організація Товариства Червоного Хреста України на чолі з Іриною Іжганайтіс.
Про роботу, яку проводять у школах педагоги, залучаючи дітей до благодійності та волонтерства, розповіла директор Виноградівського районного центру позашкільної роботи з дітьми Елеонора Кудрон. Вона наголосила, що виставки закликає всіх не бути байдужими до проблем іншого, тобто, до проблем старшого покоління, своїх друзів, природи чи братів наших менших. Районною радою старшокласників «Лідер» разом із районним Товариством Червоного Хреста був започаткований довгостроковий соціально-благодійний проект «Рука допомоги». Вона коротко зупинилася на етапах даного проекту, які вже провели разом із учнями та педагогами-організаторами шкіл усього району, зокрема, у листопаді 2018 пройшов І етап проекту «Дай лапу, друже», ІІ етапом став районний конкурс «Волонтер року», який відбувся в грудні. Дана підсумкова виставка «Не будь байдужим» – це третій етап благодійного проекту, де висвітлена багатогранна робота волонтерських і дитячих загонів милосердя, які діють у всіх навчальних закладах району. Побажала діткам і надалі бути активними у такій благородній справі – дарувати добро тим, хто цього найбільше потребує.
Про місячник Червоного Хреста, який розпочався 8 квітня та триватиме до 8 травня з метою надання допомоги всім нужденним і до якого можуть долучитися всі бажаючі, розповіла голова Виноградівської районної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Іжганайтіс. Крім цього, за її словами в «Імпасто» встановлено скриньку для благодійних пожертв, які будуть перераховані на рахунок Червоного Хреста. Також вона поінформувала про нову акцію «Стоп амброзія!», яка проводитиметься у районі з метою знищення цієї дуже шкідливої рослини. Ірина Іжганайтіс висловила вдячність усім навчальним закладам району за проведену величезну роботу, владі, медикам, благодійним фондам та різним організаціям, а також ініціативним спільнотам «Мами Виноградів» та «Не байдужий Виноградів», які завжди активно підтримують Червоний Хрест.
Про величезне значення благодійної волонтерської і милосердної роботи, яку проводять школярі нашого району зі своїми педагогами та наставниками, творячи щодня добрі справи, на відкритті виставки говорили начальник відділу культури райдержадміністрації Василь Югас, педагог-організатор Виноградівської гімназії Людмила Корольова, завідувачка методичного відділу районного ЦПР Валентина Немеш. Висловили вдячність усім за доброту сердець, милосердя і увагу до інших, адже добро, як і краса, врятує світ!
Любов ТОКАЧ