Обговорили розвиток туристичних маршрутів Закарпаття

Виїзне засідання робочої групи з маркування та знакування туристичних маршрутів Закарпаття за «круглим столом» відбулося у понеділок, 19 червня, за участі голови Виноградівської РДА Михайла Русанюка, директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Дениса Мана, голови Хустської РДА Назарія Павлія, Новоселицького сільського голови  Петра Тарканія, керівників структурних підрозділів Виноградівського, Хустського та Іршавського районів, представників лісового господарства. В його роботі також взяли участь перший заступник голови РДА Наталія Костелеба-Веремчук та заступник голови райдержадміністрації Єва Данич.
Йшла мова про перспективи розвитку туризму на Закарпатті і Виноградівщині зокрема, маркування історико-етнографічного маршруту «Шлях Пинті», будівництво лісової дороги між Новоселицею та Велятином, яка з’єднає два райони – Виноградівський і Хустський.
Як зазначив Михайло Русанюк, розпорядженням голови ОДА визначена робоча група, яка має основне завдання – маркування маршрутів, приведення туристичних шляхів у відповідності до європейських стандартів. До складу робочої групи входять представники різних районів. Ми маємо честь приймати і робочу групу, і проводити «круглий стіл» щодо впорядкування одного з маршрутів, а саме «Шлях Пинті», присвячений одній з найбільш загадкових історичних постатей, герою та відомому борцю за справедливість – Григору Пинті (в народі прозваному Хоробрим та Велетом), який проходить на території Виноградівщини і Хустщини, а також чотирьох районів сусідньої Румунії.
Заступник директора департаменту – начальник управління туризму та курортів департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Любов Когуч інформувала присутніх про виконання рішень засідання робочої групи та знакування/маркування туристичних маршрутів із застосуванням ДСТУ. Про туристичний маршрут «Шлях Пинті», історичні передумови та географію маршруту говорила завідувач сектору туризму та транскордонного співробітництва РДА Валентина Горнецкі. З технічним описом маршруту присутніх ознайомив завідувач сектору туризму Хустської райдержадміністрації Валерій Янюк.
Відтак перейшли до другого етапу зустрічі – практичного дослідження початку туристичного маршруту «Шлях Пинті» у Новоселиці. Тут учасники зібрання відвідали дерев’яну Успенську церкву ХVІІ ст., Пинтьову яму, обговорили кінцевий варіант маршруту, облаштування місць відпочинку, запланували роботи зі знакування і маркування.
Любов ТОКАЧ