А ВИ ВЖЕ ПЕРЕДПЛАТИЛИ СВОЇ УЛЮБЛЕНІ ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ?

Триває передплатна кампанія періодичних видань на друге півріччя 2017 року. Коментар про те, чим вона особлива та про новини поштовиків районному часопису надала Марія Василівна ЛОМПА, яка очолює колектив центрального відділення поштового зв’язку м. Виноградова:

– Кожна передплатна кампанія для нас по-своєму особлива. Це, власне, наша щоденна копітка праця, наш дохід, зрештою, улюблена робота. Чим особлива ця передплатна кампанія? Найперше тим, що ПАТ «Укрпошта» підвищила вартість приймання передплати періодичних видань (тож працюємо за новим каталогом на друге півріччя 2017 року). Але ми, поштовики, сподіваємося на те, що любителі друкованого слова все одно передплатять свої улюблені видання. Щодо вартості приймання передплати, то на півріччя вона становить 4, 10 грн., на 3 місяці – 3, 38 грн., а на місяць – 1, 48 грн. Так, ми розуміємо, що здорожчання вартості будь-якої послуги, як правило, викликає невдоволення чи нарікання клієнтів. Проте, повірте, підвищення вартості приймання передплати – це дійсно вимушений крок. Ми, поштовики, змушені заробляти самі на себе, в тому числі, аби забезпечити заробітну плату нашим листоношам. До того ж, зросла вартість пального, а як без нього здійснювати поштові перевезення? Адже періодичні видання потрібно доставляти до відділень. Тож, аби компенсувати витрати, довелося дещо підвищити вартість приймання передплати періодичних видань. Проте ми сподіваємося на порозуміння споживачів наших послуг. Звісно ж, хвилюємося через те, аби через підвищення вартості приймання передплати ми не втрачали наших клієнтів-передплатників. Тим більше, ситуація в Україні нині складна, фінансова спроможність людей дедалі знижується.
До слова, незначне підвищення вартості торкнулося й інших наших послуг, зокрема, пересилання поштових відправлень. Проте, слід зазначити, що комісія за приймання комунальних платежів у нас, на пошті, нижча, ніж у банківських установах (приміром, 1, 50 грн. за оформлення оплати за електроенергію через відділення ПАТ «Укрпошта», або 10 грн. за деякі платіжки  – в банку).
Як і раніше, користується попитом продукція, яку реалізуємо через поштові відділення та листонош. Буває, в день пенсії старенькі чекають свою поштарку, а вона вже знає, що тій пенсіонерці потрібно принести ще й деякі продукти харчування, іншій – фасовані кондитерські вироби або речі першої необхідності (особливо це стосується сільської місцевості).
В роботу по передплатній кампанії наші поштовики вже включилися, як мовиться, на всю потужність. Відрадно, що наразі листоношами вже забезпечені всі доставочні дільниці (потребуємо хіба що підмінну, на період відпусток працівників відділення). Тож на даний час наше місто обслуговується 11-ма листоношами. Щодо передплати, то найчастіше люди виписують обласні та районні періодичні видання (в числі найбільш передплачуваних – «Новини Закарпаття», «Новини Виноградівщини» та «Експрес». Але, як і завжди, переважна більшість наших споживачів, у тому числі фірми, організації та установи залишають оформлення передплати на останні дні. Тому наголошую, що передплатна кампанія на загальнодержавні видання на друге півріччя 2017 року триватиме до 15 червня, на обласні та районні – до 25 червня.  
Ганна КОБАЛЬ