Дарина Григорович отримала шанс виступати за збірну країни

Дівочий футбол – доволі незвичне словосполучення. Але для моєї героїні цей вид спорту став не тільки найулюбленішим, а й відкрив цікаві перспективи і можливості. Нещодавно на Всеукраїнських змаганнях, у яких брала участь збірна Закарпаття, 17-річна вихованка Михайла Гоздока (ДЮСШ «Колос») Дарина ГРИГОРОВИЧ продемонструвала хорошу гру. Виступ дівчини помітили тренери збірної України і запросили приєднатися до головної команди країни. З 23 по 29 червня в Києві молодіжна збірна України з футболу U-19 брала участь у навчально-тренувальному зборі та провела два міжнародні матчі з командою Білорусі. А днями Дарині надійшло чергове запрошення взяти участь у навчально-тренувальному зборі, який проходитиме у серпні місяці. Загалом, нинішній рік багатий на приємні події в долі цієї витонченої і спортивної дівчини, адже вона ще й успішно закінчила школу і отримала путівку в доросле життя.
Дарина виросла у родині педагогів. Батько Ігор Григорович працює вчителем фізичного виховання у Чорнотисівській ЗОШ, а також є добре знаним тренером у районі. Мама Вікторія Вікторівна теж педагог – заступник директора з виховної роботи школи, а також вчить дітей музичному мистецтву. Продовжила вчительську династію й старша сестра Олександра, яка завершує навчання у вузі і одночасно викладає фізкультуру в рідній школі. Тож Дарині, як кажуть, сам Бог велів приєднатися до сімейної справи. Не дивно, що дівчина подала документи до вишів на факультети фізичної культури і спорту за спеціальністю «футбол».
З малих років разом із батьком Дарина була у спортзалі і на стадіоні, спостерігала за спортсменами. Їй подобалися різні види спорту, але в 9 років захопилася футболом. Першим тренером, створеної дівочої команди і майбутньої «зірки», став тато. Затим Дарину включили до складу районної збірної ДЮСШ «Колос», де наставником юних футболісток є Михайло Гоздок. Дівчата брали участь у різних обласних та районних змаганнях, демонструючи відмінні результати. Відтак футболістку запросили до збірної області, а минулого року Дарина Григорович стала капітаном команди. Збірна досить непогано виступає на чемпіонатах України і, хоча високих здобутків не має, але в десятку кращих входить. Наша землячка добре зарекомендувала себе і неодноразово була відзначена нагородами як кращий гравець. Її навіть запрошували грати за Володимир-Волинську команду. Але батьки не погодилися на переїзд Дарини на постійне проживання у це місто. Та, як кажуть, все, що не робиться – на краще. Тож фортуна повернулася до дівчини вже цього року, коли в складі збірної Закарпаття вона була на змаганнях у Тернополі. Саме тут хорошу гру правого нападника помітили тренери збірної України.
«Через місяць мені прийшло запрошення взяти участь у навчально-тренувальних зборах. Я не могла повірити, що маю можливість грати на такому рівні. Але, в той же час, гордилася тим, що захищатиму честь своєї країни. Особливо радіє моїм успіхам тато, який завжди добре ставився до мого бажання займатися футболом. Мама спочатку відмовляла (найбільше через травми), але здалася, побачивши, що маю хороші результати. На збори до Києва поїхала самотужки. Спочатку було досить складно, адже я була одна з Закарпаття і наймолодша з учасниць. Крім того, досить фізично виснажливими були дворазові тренування. Але для мене, як для справжньої спортсменки, важливо було пересилити емоції і добре проявити себе. Адже тут доволі висока конкуренція, бо кожна футболістка бореться за місце у збірній. Тому, як кажуть, я зібрала волю в кулак і потроху влилася в команду. В підсумку, ми добре порозумілися з дівчатами на полі і успішно провели два матчі з білорусами», – розповідає футболістка.
Повернулася додому Дарина переповнена враженнями і професійно збагачена футбольними навичками. Радіють за футболістку не лише рідні, а й товаришки по команді. А нещодавно дівчина отримала чергову приємну звістку – запрошення на наступні тренувальні збори, які пройдуть у серпні (до слова, з поміткою, про наявність біометричного паспорта). «Після цих других зборів планується, що команда поїде на міжнародні змагання до Литви. А головне, якщо все добре складеться, то я матиму шанс стати повноправним гравцем молодіжної збірної України», – каже дівчина.
Звичайно, деякі хлопці дивуються, мовляв, не жіноча це справа – футбол. Інші ж у захваті, що така тендітна дівчина обрала цей вид спорту і обсипають її компліментами. Дарина ж впевнена, що в українського дівочого і жіночого футболу серйозні перспективи, адже наша збірна виступає на високому рівні і перемагає на різних змаганнях. Тож, якщо спортивна фортуна буде на її боці, мріє займатися футболом на професійному рівні. Побажаємо нашій землячці великих спортивних успіхів. Любов ТОКАЧ