ДЕПУТАТИ СТВОРИЛИ ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ТА ПРЕЗИДІЮ РАЙОННОЇ РАДИ

Друге пленарне засідання першої сесії районної ради сьомого скликання відбулося цього четверга, 3 грудня, у великому залі будинку влади. З 36-ти районних  депутатів у сесійній залі були присутні 30 народних обранців. У роботі сесії також взяли участь депутати обласної ради, голова РДА Михайло Русанюк, сільські голови, керівники установ та організацій.
На порядок денний зібрання було винесено ряд питань: про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування  голові районної ради, умови оплати праці голови та заступника   голови   районної   ради, про утворення постійних комісій районної ради сьомого скликання та обрання їх складу, про президію районної ради та про звернення до органів Міністерства внутрішніх справ України щодо розміщення сервісного центру з обслуговування транспортних засобів мешканців Виноградівського, Іршавського та Берегівського районів у м. Виноградів.
Та перш, ніж розпочати роботу, голова райради Віталій Любка повідомив присутніх про те, що за поданням звернення від депутатів партії Виноградівської районної організації «КМКС» Партія угорців України віднині в районній раді зареєстрована фракція «КМКС» Партія угорців України. Також він ознайомив присутніх із депутатським запитом, зокрема, Іван Густі звернувся із проханням посприяти у внесенні змін до розкладу руху автобусу за маршрутом Виноградів – Черна, щоб мешканцям Новоселиці також було зручно ним користуватися.  Депутати одноголосно підтримали цю пропозицію.
Без особливого обговорення прийняли рішення про присвоєння 6 рангу посадової особи місцевого самоврядування голові районної ради, підтримавши доповнення Юрія Лихтея до пункту про преміювання.
Відтак перейшли до питання про утворення постійних комісій районної ради. Заступник голови районної ради Адальберт Сверенко поінформував, що у попередньому скликанні  працювало сім постійних комісії. Але, враховуючи те, що нинішній склад депутатського корпусу значно зменшився, прийнято рішення зменшити кількість комісій до п’яти, а саме: постійна комісія з питань бюджету, фінансів, комунального майна та підприємництва, постійна комісія з питань законності, правопорядку та місцевого самоврядування, постійна комісія з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я, постійна комісія з питань промисловості, будівництва, транспорту, сільського господарства, земельних ресурсів та екології, постійна комісія з питань освіти та гуманітарної політики. Він також наголосив, що склад комісій формувався виважено з урахуванням усіх пропозицій, фаховості депутатів та за їхнім бажанням. Натомість Юдіта Петеі висловила обурення, яким чином проводився відбір членів комісій, наголошуючи, що Єдиний центр у районній раді представлений найбільшою кількістю депутатів, а таке враження, що за них усі забули, і на знак протесту покинула сесійну залу. Її думку підтримав і керівник фракції «КМКС», котрий зауважив, що у Європі традиційно до бюджетної комісії включають опозицію. Але головуючий відповів, що депутатам районної ради потрібно перестати «приміряти піджаки» Верховної Ради, де є опозиція і провладна більшість. Слід відкинути всі протиріччя і почати працювати на благо району. Більшістю голосів склад комісій було затверджено, а також задоволено відмову Гейзи Шевтера очолити комісію з питань освіти та гуманітарної політики і обрати її головою Юрія Свища.
На завершення пленарного засідання депутати одностайно прийняли звернення до Верховної Ради, Кабінету міністрів та органів Міністерства внутрішніх справ України щодо розміщення сервісного центру з обслуговування транспортних засобів. «Це звернення повинні підтримати й сільські голови, тому що сервісний центр повинен бути не в Іршаві, як хтось вирішив, а у Виноградові, де є для цього всі умови», – наголосив Михайло Русанюк.
Любов ТОКАЧ

comments powered by HyperComments