ДО «ЛІТЕРАТУРНОЇ КАВ’ЯРНІ» ЗАВІТАВ МИХАЙЛО ЧУХРАН

 

У читальній залі районної дитячої бі­бліотеки для дітей працівники книгозбірні влаштували «Літературну кав’ярню». Сюди завітали учні 4 Б класу міської ЗОШ №2 зі своїми вчителями на зустріч із до­бре відомим не лише в нашому краї, а й за його межами поетом, письменником і гумористом Михайлом Чухраном. Тож у по-домашньому теплій, затишній, веселій і цікавій атмосфері учасники заходу гово­рили на русинській мові.

Відкрила «Літературну кав’ярню» завідувачка книгозбірні Йолана Любка, котра представила присутнім й інших гостей, зокрема, голову Закарпатського обласного науково-культурологічного то­вариства ім. О. Духновича Юрія Продана, відомого гумориста-декламатора, тамаду, постановника, лауреата всеукраїнських фестивалів сатири і гумору, володаря гран-прі фестивалю-конкурсу «Усмішки Павла Глазового» Юрія Мельника з Ірша­ви, директора міського будинку культури, депутата міської ради Святослава Гала.

Вона зазначила, що в нашій області завжди мешкало багато представників різних національностей і кожен додав до колориту русинської мови щось своє, завдяки чому вона збагатилася різними словами – угорськими, словацькими, ру­мунськими, німецькими тощо. А Михайло Чухран вдало пише на рідній русинській говірці як для дітей, так і для дорослих, через що його творчість має шалену по­пулярність.

Народився Михайло Чухран у ма­льовничому Королеві. В дитинстві багато часу проводив у Королівській залізничній бібліотеці, де його мама працювала біблі­отекарем. Читав дуже багато, а інколи, як сам зізнається, по декілька разів пере­читував найулюбленіші книги. З часом розвинувся і його талант до поезії, яка виходить з-під пера Михайла Михай­ловича щирою, простою і задушевною. Автор дуже любить дітей, тому написав дві чудові дитячі збірочки з веселими і дотепними віршиками «Пітятко» та «По­тятко». Про їх створення він залюбки розповів юним відвідувачам «Літератур­ної кав’ярні» та поділився з ними своїми авторськими секретами, які, можливо, знадобляться їм у майбутньому.

Найкраще про автора розповідали присутні гості, котрі наголошували, що поезії Михайла Чухрана дуже легко чи­таються і так само запам’ятовуються. У цьому особливий стиль і почерк нашого русинського автора і вмілого фігляра. І, звичайно, декламували його неперевер­шені вірші, які всі слухали, затамувавши подих.

Невеличкий сюрприз презентували й школярі – вони також декламували вірши­ки Михайла Чухрана, які їм найбільше сподобалися. А ще діти ділилися вражен­нями, дякували за таку цікаву і насичену зустріч та розповідали, що теж пробують писати. Тож і не дивно, що Йолана Любка запропонувала їм занотовувати свої твори і в наступному році взяти участь у конкур­сі дитячої творчості «Світанкові роси».

Як і годиться у кав’ярні присутніх пригощали солодким печивом, соком і кавою. Завершився захід спільним фото, а ще школярі на згадку отримали книжечку з автографами гостей.

Любов ТОКАЧ