Довідка замість листка непрацездатності

Тепер ті люди, що працюють, захворівши, мають бути готові зіткнутися ще з однією проблемою – відсутністю в медичному закладі листка непрацездатності. Звісна річ, вам дадуть довідку, що ви дійсно хворіли, а не прогуляли роботу, проте матеріальної компенсації не чекайте. Цю, наразі вкрай актуальну проблему, широко обговорюють у соцмережах. Найбільш обурені вагітні жінки, котрі не можуть отримати свою «декретні» гроші. Тож і ми не змогли лишитися осторонь теми лікарняних і звернулися за коментарем до начальника відділу охорони здоров’я Виноградівської райдержадміністрації Лесі Королевич.

– Дійсно, у нашому районі склалася критична ситуація із бланками листків непрацездатності. Така картина не тільки по Виноградівщині, а й по всій Україні та Закарпатській області зокрема. Проте в нас у районі є кілька сільських амбулаторій, де вони ще є. ми Нам надійшов наказ Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА від 12. 06. 2017 р. №235 «Про порядок використання довідки про тимчасову непрацездатність» 14 червня видано відповідний наш наказ, замовлено довідки та журнали. Вони роздані на всі дільниці міста, районної лікарні та амбулаторій, тож зараз їх використовують. Єдина і найбільша проблема в тому, що дана довідка не оплачується. Тож людина, котра довго хворіє, чи вагітна жінка, не може отримати передбачені законом кошти, позаяк Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ці довідки не визнає за повноцінний документ. Хоча форма їх заповнення повністю відповідає листку непрацездатності і вони також є номерними. Зберігатися ці довідки та журнали будуть, згідно наказу, протягом 3-ох років. При наявності вже безпосередніх бланків по листках непрацездатності буде створена відповідна комісія, яка і проводитиме заміну довідок на листок непрацездатності. Лише потім людина, що хворіла чи народила немовля, зможе отримати відповідну оплату. Чіткий механізм заміни довідок поки що не визначено. Швидше за все, цим питанням будуть займатися не люди, на ім’я яких довідка видавалася, а з місця їх роботи, – каже Леся Сіасурівна.
За офіційною інформацією, тендер на виготовлення бланків листка непрацездатності, котрий захищений спеціальними водними знаками, відбувся 17 липня. Проте коли вони будуть виготовлені і потраплять до лікарів, а відтак і до хворих та вагітних, наразі не відомо.
Наталія Кобаль