ГО «Патріот» уже мають свій офіс

Про діяльність новоствореної громадської організації «Союз ветеранів АТО, волонтерів «Патріот» ми вже не раз писали на шпальтах газети. Та цього разу вони запросили нас на новосілля свого офісну. Робота тут вже ведеться, адже коли я до них завітала, якраз активісти організації зібралися для обговорення нагальних питань, що потребують вирішення.

– Завдяки клопіткій і наполегливій праці, ми все ж добилися від місцевої влади виділення приміщення під офіс. Тут ми маємо можливість збиратися і разом шукати шляхи вирушення проблемних питань, проводити прийом, вести документацію. Адже зараз у нас на обліку перебуває близько 400 військовослужбовців та мобілізованих, котрі воювали на Донбасі, – розповідає активіст керівного складу «Патріота» Віталій Галас. – Найактуальнішою є проблема виділення для солдатів АТО земельних ділянок під забудову. На жаль, у Виноградівському районі у цьому напрямку ситуація набагато гірша, аніж, приміром, в Ужгородському та Берегівському районах. Поки що нема належно відпрацьованої схеми: який пакет документів хлопцям треба збирати і в які установи звертатися від періоду написання заяви про отримання земельної ділянки і до отримання документів права власності на землю. Зараз в цьому напрямку співпрацюємо з Начальник управління Держгеокадастру у Виноградівському районі Юрієм Бричем, головами райдержадміністрації Михайлом Русанюком та районної ради Віталієм Любкою. Досить повільно йде процес вручення солдатам військових нагород. Через великий потік людей під час попередніх хвиль мобілізації, на жаль, військкомати не завжди володіють повною інформацією щодо кількості мобілізованих, тому деякі поки що залишилися без уваги. Проте це – питання часу. Кожна нагорода знайде свого героя. Наразі налагоджуємо співпрацю з волонтерськими організаціями краю щодо сприяння літнього оздоровлення дітей солдатів АТО. У квітні в санаторії с. Оноковці (Ужгородського району) оздоровлювалися діти з багатодітної сім'ї військовослужбовця Олексія Морожі. Проблемним залишається питання оздоровлення солдаті АТО. Найперше реабілітаційно-лікувального комплексу потребують поранені. Їх на обліку нашої організації 5 чоловік. Якщо обліковувати всіх поранених на Сході по району, то ця цифра сягне за 50. 

В. Галас зазначив, що вони раді поповнювати списки організації, консультувати та надавати посильну допомогу всіх виноградівчанам, що пройшли пекло війни в Донбасі. Звертатися можна в офіс з понеділка по п’ятницю з 9-ої до 17 год. (обідня перерва з 13-ої до 15-ої год.) за адресою: м. Виноградів, вул. Миру, Будинок побуту, 4-ий поверх. Номери телефонів активу керівного складу – на дверях офісу. Також корисну інформацію можна почерпнути на сторінці ГО «Союз ветеранів АТО, волонтерів «Патріот» у соціальній мережі facebook. Всі бажаючі матеріально підтримати тих, хто ціною власного здоров'я та життя боронив цілісність нашої держави на Сході країни можуть перераховувати благодійні внески на рахунок в АТ «Ощадбанк», МФО 312 356, код отримувача 40052190, № п/р 2600 6300 5669 58.

Наталія Кобаль