Головне – аби був результат роботи поліцейських


Не минуло і місяця з того часу, як у  Виноградові представили нового начальника відділення поліції Берегівського відділу поліції Мирона Черничка. Підполковник поліції вже має досвід роботи на керівній посаді, адже трохи «помандрував» відділеннями краю. Тож, познайомившись із колективом та вивчивши криміногенну ситуацію у нашому районі, погодився прокоментувати своє перше враження, а також озвучив основні принципи роботи, які сприятимуть покращенню рівня довіри громадян до правоохоронних органів.
– Свого часу я очолював Іршавський райвідділ міліції. Згодом – Воловецьке відділення поліції, з квітня – Іршавське, а от зараз – Виноградівське відділення поліції. Завжди для мене, як для керівника, головна мета роботи – виконання підлеглими своїх функціональних обов’язків. Дуже важливо згуртувати колектив, аби між колегами було порозуміння, тоді і працювати легше. Колектив у Виноградові молодий, бойовий, тож переконаний, що будемо працювати на результат. У кожного з нас є свій характер і свої принципи. Від підлеглих я не вимагаю чогось надзвичайного, прошу тільки одне – аби був результат роботи. Якщо є правопорушення, ми повинні його розкрити і довести до логічного завершення: якщо є підстави – оголошувати підозру і направляти в суд, якщо є ознаки адміністративного злочину – про притягнення до адмінвідповідальності, якщо ні – хай слідчий приймає рішення про закриття провадження. Отакі прості у мене вимоги. Щодо криміногенної ситуації у районі, порівнюючи з моїм попереднім місцем роботи, тут скоюється багато крадіжок. Поширеними є шахрайства та хуліганства. Трапляються і грабежі, – каже Мирон Васильович.
За цей доволі короткий час, начальник райвідділення поліції вже проводив і прийом громадян. Каже, що основні питання, які хвилюють людей, – майнові: суперечки щодо розподілу майна між рідними, про розподіл земельної ділянки. Це – цивільно-правові відносини, які розглядає суд. Тож поліцейські тільки приймають заяви і рекомендують звертатися до суду. Також, за словами керівника, виноградівчани звертаються із заявами про ознайомлення із матеріалами кримінального провадження або ж отримання відповіді. А от активісти громадських організацій тільки знайомилися із новим керівником і домовилися про співпрацю.
Позаяк Мирон Васильович очолив Виноградівський райвідділ у досить непростий період, адже справа про вимагання поліцейськими хабара від наркоділків за їх «кришування» набула чималого резонансу і висить чорною хмарою над усім райвідділенням, ми не могли оминути і теми перевертнів у погонах. «Ці події я не можу коментувати. Але, якщо будемо виявляти у райвідділі недостойних людей, з такими будемо прощатися. Поліцейські повинні служити народу і жити та працювати так, як пише буква закону», – дипломатично відповів підполковник поліції Мирон Черничко. Також начальник РВ зазначив, що для нього дуже важливо відновити авторитет людей у погонах, адже громадськість має довіряти правоохоронним органам. На завершення нашої зустрічі, Мирон Васильович побажав жителям району не скоювати правопорушень, дотримуватись законності і порядку та бути здоровими.
Наталія Кобаль