«Град», гаубиця та польова кухня – на площі Миру у Виноградові

З ініціативи та за сприяння Виноградівського районного військового комісаріату в останній день січня на центральній площі міста вперше в області відбулася ярмарка вакансій військових спеціальностей. Під час заходу проводилась демонстрація військової техніки, з якою жителі міста і району мали змогу ознайомитись та зробити фотозйомку на пам’ять.
– Так, на ярмарці вакансій військових спеціальностей ми проводимо демонстрацію озброєння, яке в основному використовувалося нами в зоні АТО, – розповідав у своєму коментарі районному часопису заступник командира батареї  по морально-психологічному забезпеченню, старший лейтенант Борис Биков. –  Це, зокрема, бойові машини, реактивні артилерійські установки, ВМ-21 «Град» (40 снарядів, максимальна дальність – 20 км 400 м) та гармата-гаубиця Д-20 калібру 152 мм. То є дуже ефективна, потужна, мобільна хороша зброя, яка є на озброєнню в Збройних силах України. На демонстрації представлені також засоби інженерного мінування та інженерна техніка, машини для формування укріплених містечок, оборонних споруд, для риття окопів та бліндажів. І, звичайно, польова кухня з гарячим духмяним чаєм.
Особливу увагу виноградівських чоловіків, учнівської та студентської молоді привертала стрілецька зброя, найперше кулемет Калашникова – напрочуд ефективна зброя для дій в обороні. Тобто, один кулемет здатний стримувати натиск противника, практично ніхто без техніки не підійде. Зацікавлення викликали також гранатомети РПГ-22, які при грамотних діях чудово справляються з обороною, захистом певних рубежів.Загалом уся техніка, яка демонструвалася на ярмарці, була в зоні АТО на бойовому чергуванні і виконувала задачі, які ставило керівництво – вся вона практично з передової. Так, зацікавленість молоді та безробітних  контрактною службою і вакансіями військових спеціальностей дійсно спостерігається. Чому? Тому, що в нас, українців, високий патріотичний і бойовий дух. У нашої нації є серйозна мотивація. А щодо ярмарки, то я вважаю, що такі заходи дійсно потрібно проводити, аби люди бачили, що питання підготовки та озброєння Збройних сил України – на належному рівні.  Стосовно вакансій – нам потрібні в першу чергу водії, адже війна – непроста справа, люди втомлюються і потребують ротації, а також інші допоміжні спеціальності, яких в армії швидко вчать.
В ярмарці вакансій військових спеціальностей взяли участь ініціатори та організатори заходу – військовослужбовці військових частин, розміщених у Виноградові, працівники Виноградівського районного комісаріату, районного центру зайнятості, а також старшокласники та студенти міських навчальних закладів, жителі міста і району.
Ганна КОБАЛЬ