Малесенькі долоньки – в надійних руках

Багато діток, розваг та сміху. Саме так у трьох словах можна описати День захисту дітей у Виноградові, що проходив під промовистою назвою «Малесенькі долоньки». Його організаторами була активна молодь міста, котра рік тому об’єдналася у групу #НебайдужийВиноградів. Оскільки основна частина учасників групи – молоді мами, то й масові заходи зазвичай проводять з благодійною метою допомоги хворим діткам. Тепер поставили перед собою мету зібрати кошти на придбання відкритої реанімаційної системи для недоношених дітей.
Ще задовго до святкового дня почали продавати лотерейні квитки, щасливі власники яких мали змогу не тільки допомогти у благородній справі, а й отримати цінні подарунки. Це, зокрема, – місячні абонементи занять у фітнес-центрах «Дарт» та «Олімп», «Веселе літо в «Розумашках», абонемент на 8-годинне перебування дитини у ігровій кімнаті «Baby boom», сертифікати на манікюр/педикюр від Мануелли Цупик та Євгенії Білак, на фотосесію від Іветти Бокоч, на масаж від Діани Санісло, канцелярські набори від магазину «Школярик», на закупи в магазині подарунків «Мерсі», на придбання дитячого одягу у магазині @kinderstyle19, а також сертифікат на фотокартину на холсті від студії «Freedom» Андрія Гепенка, на 50% знижку на всі послуги приватного БТІ «Архі-Груп», пляжну сумку від інтернет-магазину @victoriasecret777 Евеліни Савочкіної, а також подарунковий набір від Антоніни Будз. Головним супер-призом стала подорож до Венеції від Ліни Фурман. До слова, пані Ліна подарувала всім учасникам групи #НебайдужийВиноградів – організаторам свята подорож на один день в Будапешт, як знак вдячності за їх самовіддану волонтерську працю.
Аби не заблукати у різномаїтті розваг та веселощів, протягом свята про все розповідали невтомні ведучі – Наталія Вейконь та Святослав Гал. А яке свято без танців і пісень. Запалювали танц-пол виступами такі ж юні таланти, котрі відвідують фітнес-центри «Дарт» (тренери Альона Дюрій та Габріелла Бонь) та «Олімп» (Яна Любка), СК «Карпатія» (Ірина Алексийчук), а також танцювальний колектив «Галактика» (Валентина Дудка), студія мистецтв «New Art» (викладачі Сандра Михалко та Андріана Фізер), вокалісти цієї ж студії Генріх Севке, Дарина П’ятницька (викладач Оксана Лемак). Порадували дзвінкоспівом і вихованці Виноградівської ДШМ ім. Б. Бартока Адель Данк, Єлизавета Староста, Корнелія Шпіль, Василь Губаль, Дарина Хаценюк (керівник Світлана Гнетило), а також Іван Олаг – вихованець школи-інтернату №3. Наприкінці Сандра Баник провела з усіма дітками танцювальний флеш-моб.
Багато діток юрбилося біля столиків, де проводили майстер – класи. Так, неабияк зацікавили малечу студії «Круть-верть», «Розумашки», «New Art», «Соробан», а от для мамочок, у котрих малесенькі дітки та для майбутніх мам, цікавим був майстер-клас із слінгоносіння, який демонструвала Анна-Марія Бібіка. Стоматолог Корнелія Готра розповіла про правильний догляд за зубками, а Тетяна Немудра – про користь грудничкового плавання та дитячого масажу, представники підприємства «Ортекс ЛТД» розповіли про правильний вибір ортопедичного взуття. А скільки джинсових браслетиків нашили маленькі модниці з Наталією Бронзей («Виноградівські пацьорки»). Всім бажаючим робили вишукані зачіски перукарі-стилісти салону «Pretty women», а їх майстри аква-гриму чарівним помахом пензля по обличчю, перетворювали хлопчиків та дівчаток у казкових персонажів. Бажаючі мали змогу покататися верхи, адже тут були і гривасті мешканці кінного клубу «Силіт». Та чи не найбільше малеча раділа пухнастим кроликам, яких на святі була ціла виставка. З деякими вухастиками навіть мали змогу пофотографуватися на згадку.
Хто, як не рятувальники, знають краще про захист дітей. Тож працівники ДСНС провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» Дітки з цікавістю підходили до пожежного автомобіля, де їм розповідали багато нового про безпеку, про пожежно-рятувальну службу та пожежно-технічне оснащення Служби порятунку, а також як безпечно відпочивати на природі, на водних об’єктах. Напрочуд корисний та цікавий був майстер-клас щодо надання першої невідкладної домедичної допомоги, котрий провела голова Виноградівської районної організації Червоного Хреста України Ірина Іжганайтіс.
Свою торгівлю розгорнули і волонтери Руху підтримки закарпатських військових – Виноградів, котрі продавали сувеніри та іграшки бувші у використанні. Проте, людське милосердя не має меж, адже вже під час ярмарку небайдужі виноградівчани все ще доносили іграшки для реалізації на благу справу.
Були для діток і конкурси та вікторини, переможці яких отримали у нагороду сертифікати на дитячий огляд від «Оптики» та сертифікат від фітнес-центру «Дарт», а також інші цікаві подарунки.
Протягом всього свята хлопці та дівчата залюбки ласували соками торгівельної марки «Драгун» (с. Вербовець) та «ЛОНГО МАЙ» (Хуст), а також морозивом від оптової бази «Сніжинка», а от дівчата – організатори свята наварили для малечі 50 літрів домашнього компоту і принесли кілька ящиків соковитих полуниць. Любителі корисної їжі дегустували сирно-молочну продукцію з буйволиної ферми «Карпатський буйвіл» і навіть мали змогу прикупити смаколиків додому.
Та назавжди цей День захисту дітей під символічною назвою «Малесенькі долоньки» запам’ятається його учасникам завдяки світлинам на фоні яскравих фото-зон, котрі створили Вікторія Ямкова, Катерина Дувалка, Микола Лацканич, студія «Ivory» та Ірина Марухіна.
Загалом на святі зібрали 92468 грн. Та, як нам згодо повідомила одна з активісток групи #НебайдужийВиноградів Анжеліка Богля-Федяй, збір коштів триває і надалі: «Найдешевша модель відкритої реанімаційної системи для недоношених діток коштує 80 тисяч гривень. Тому, першочергово ми поставили собі за мету зібрати цю суму. Але і після свята нам продовжують перераховувати кошти наші земляки з Чехії та Америки. Тому вже маємо майже 100 тисяч гривень. Наразі прийняли спільне рішення продовжувати збір, аби придбати більш функціональну модель апарату, яка коштує 150 тис. грн.».
Тож, хто ще не встиг долучитися до благородної справи, може це зробити і зараз, адже кожна гривня – це можливість врятувати життя не однієї маленької дитини, яка народилася на світ з проблемами. Це може бути саме ваш синочок чи донечка, або таке бажане внучатку. Пам’ятаймо: робити добро дуже легко. Разом ми – сила.
Наталія Кобаль