На Виноградівщині працює робоча група щодо надання практичної допомоги виконавчим комітетам сільських, селищних рад

Робоча група, створена розпорядженням голови Виноградівської районної ради Віталієм Любкою, вже кілька тижнів виїжджає у села та надає практичну допомогу виконавчим комітетам сільських, селищних рад у вишукуванні додаткових джерел наповнення місцевих бюджетів.

З 21 березня працівники Виноградівської райради, фінуправління РДА та управління Держгеокадастру, інспектори відділу податків і зборів з юридичних та фізичних осіб Виноградівської ОДПІ, які увійшли до складу цієї групи, побували у 19-ох сільських та двох селищах радах. У цих населених пунктах вони ознайомилися із ситуацією щодо надходжень у сільські бюджети, вивчили ставки місцевих податків. Відтак достатньо коштів для утримання управлінь органів  місцевого  самоврядування у Вилоцькій та Королівській  селищних, Великокопанській, Підвиноградівській,  Олешницькій, Теківській, Широківській сільських  радах. Найбільш критична  ситуація  наразі  склалася у  Боржавській,  Буківській, Дюлянській, Матіївській та Дротинській сільських радах.

Фахівці рекомендували працівникам сільських рад переглянути усі ставки податків. Майже у кожному селі вони занизькі. Окрім того, члени робочої групи рекомендували оформити правовстановлюючі документи на земельні ділянки під опорами ЛЕП та іншими об’єктами енергетики, які перебувають на балансі сільських рад. Це ж стосується Закарпатгазу, з яким потрібно укласти договір оренди землі. Також села, де є така можливість, можуть виставити земельні ділянки на продаж, права оренди на них. Виконання цих та інших рекомендацій дасть можливість наповнити селам свої місцеві бюджети. Робоча група працюватиме й надалі.

Нагадаємо, на сьогодні в бюджетному кодексі чітко вказано, що органи місцевого самоврядування фінансуються з сільського бюджету, з бюджету району – надаються дотації на дитячі садочки та будинки культури.
За повідомленням районної ради