Першачки прямують у світ знань

В Олешнику шкільне подвір’я швидко заполонила збуджена, щаслива і невгамовна дітвора. За літо школярі відпочили, засмагли, підросли, набралися нових сил. Зараз класами вони шикуються на шкільну лінійку. Стають на сходинку вище, аніж були торік.
У супроводі батьків сюди поспішають і 95 першачків. Ідуть святково прибрані, трохи схвильовані і щиро зацікавлені. Відсьогодні у них почнеться нове життя. Навчальні класи Олешницької ЗОШ гостинно відчиняють перед ними свої заповітні двері. Діти вперше сядуть за шкільні парти і класоводи Марина Каптур, Антоніна Марушка, Наталія Сігеті та Антоніна Катринець відкриватимуть щодня перед ними нові сторінки знань, людської мудрості, навчатимуть терпінню і старанності. Затамувавши подих, хлопчики і дівчатка серцем сприйматимуть обреги олешницьких родин, напрацьовані традиції школи та села. Зараз вони перебирають естафету і ключі знань від випускників. І стануть учасниками творчих досягнень, спортивних рекордів, кмітливості та винахідливості в процесі свого творчого росту. Хвилюються і класні керівники випускників Василь Потокі та Ольга Вербицька. Нинішні дев’ятикласники в школі навчатимуться ще 3 роки, а їхні вихованці зараз вже стоять замріяні і чемні. Їх радість зараз ллється через край. Так і хочеться сказати: привітай сьогодні, Україно, рідна школо, вдячно їх привітай!…
Під оплески присутніх, одинадцятикласники з новачками прямують до входу школи. Внизу шикуються малята зі своїми вчителями, на сходах піднімаються і стають на ганку альма-матер випускники. З вітаннями до школярів зараз звертаються директор школи Ганна Любка, сільський голова Степан Попович, керівник районного відділення ГО МАЛІЖ Марія Конкіна. Грамоти, подяки та диплом І ступеня вручає учасникам Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я – 2019» восьмикласниці Надії Любці та старшому вчителю зарубіжної літератури, керівнику гуртка «Пізнай себе» Ганнні Керечан за написані і поставлені сценарії «Андріївські вечорниці в Олешнику» та «Стежиною доброти», приурочених 125-річчю від дня народження видатного педагога Василя Сухомлинського.
Одинадцятикласники Сергій Сігеті та Світлана Егреші з першокласниками Богданкою Фейсак та Тимуром Мацолою обходять лінійку, малиновим дзвінком дружно вперше продзвонюючи про відкриття навчання, який зараз вдало стартував і розпочав навчальний рік. Учні розходяться по класах.
Восьмикласники зібралися на урок «Добро спішіть творити, люди!».прийшли разом з батьками. Вчителька Ганна Керечан цікаво розповіла про напрацьовані віками моральні цінності українців, яким властиві: щира любов до Батьківщини, рідної мови, працелюбність, гостинність, доброзичливість і милосердя, безкорисливість, повага до батьків і старших, висока духовність, неміліюча у часі віра до Бога, до рідної землі, до свого народу. Один за одним підводяться учні. Вони впевнено говорять, що з гордістю прямують на зустріч своїй долі, живуть на Україні, мають гени доброти, є українцями по крові, за що сердечно завдячують Богу і родині. І всім бажають бути живими-здоровими.
Цікавими і повчальними стали настанови батька 12 дітей, благочестивого і шанованого в Олешнику протоієрея православного храму Різдва Пресвятої Богородиці о. Івана Бровдія. Він наголосив учням, що завжди маємо цінувати те, що маємо: можливість навчатися у такій просторій і сучасній школі, набувати необхідних для життя знань, приносити користь іншим, започатковувати добрі справи і робити добрі вчинки. Він поблагословив школярів до навчання, побажав їм міцного здоров’я, уваги до знань, а вчителям – творчого горіння і повсякденної наснаги до праці, присутнім батькам – терпіння і щирої любові до своїх дітей. Тільки тоді ми прославимо себе, докажемо світові, що Україна молодіє і у світовій спільноті у нас є велике майбутнє.
Марія Конкіна,
керівник районного відділення
ГО МАЛІЖ