Підсумки роботи Товариства Червоного Хреста України

Минулого тижня голова Виноградівської районної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Іжганайтіс у центральній районній бібліотеці провела урочисті збори, присвячені 100-річчю Товариства ЧХУ, яке відзначалося 18 квітня. У зборах взяли участь районний відділ освіти, відділ охорони здоров’я, а також представники громадських організацій. У своїй промові Ірина Юріївна зазначила, що товариство планує цього року всі акції та заходи приурочити саме цій ювілейній даті.
На порядок денний були винесені такі питання: підсумки роботи Виноградівської районної організації Товариства за перший квартал 2018 року з питань фінансово-господарської, організаційно-методичної та кадрової роботи та соціального обслуговування населення; підсумки роботи молодіжних агітбригад; підсумки проведення Всеукраїнського Місяця Червоного Хреста; співпраця Червоного Хреста з органами самоврядування, благодійними фондами, спілками, організаціями тощо; фінансовий план Виноградівської РО ТЧХУ, благодійні та членські квитки.
За словами керівника, Товариство Червоного Хреста України – це потужна провідна гуманітарна організація з міцним потенціалом. Будь-яка людина, яка потрапила у скрутну ситуацію – самотність, хвороба, бідність, безробіття, втрата родинних зв’язків, надзвичайна ситуація чи збройний конфлікт, може звернутися до Червоного Хреста. Місія організації – мобілізувати сили гуманності та забезпечити найголовніше для людей, які цього найбільше потребують, надати допомогу через представництва Товариства навіть у найвіддаленіших куточках регіону. Майже щодня до кімнати ЧХ звертаються знедолені сім’ї, які за браком коштів не можуть навіть себе чи дітей одягнути. Завдяки небайдужим громадянам нашого району кімната Червоного Хреста завжди поповнюється одягом, взуттям та іграшками що були у вжитку. Також щороку обласна організація проводить розподіл гуманітарного вантажу у райони. Завдяки депутату Закарпатської обласної ради Наталії Костелеби-Веремчук цей вантаж зможемо привезти до підопічних Червоного Хреста у нашому районі. Наталія Юріївна завжди йде назустріч і допомагає з транспортом, водієм та пальним. А працівники та волонтери організації Товариства Червоного Хреста України активно проводять санітарно-освітню роботу, спрямовану на профілактику туберкульозу, ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних хвороб.
Товариство також бере активну участь у вирішенні завдань охорони здоров’я та безпеки людей. Дуже приємно відмітити, що цього року місцеві школи запрошували Червоний Хрест для проведення інструктажу-навчання по наданню першої допомоги під час нещасного випадку. Учні мали змогу ознайомитись з основними принципами надання першої допомоги. Однією з найдавніших і традиційних сфер діяльності Міжнародного Червонохресного Руху є здійснення розшуку. Накопичений роками досвід застосовується передусім у розшуку членів родин, роз’єднаних під час війн і збройних конфліктів.
Не менш важливим є й психосоціальна підтримка. Ситуація, яку переживає Україна, виходить за межі звичайного нормального людського досвіду. Вона спричинила значне порушення життєдіяльності людей, шкоду їх здоров’ю, великі людські втрати, значні матеріальні збитки тощо. Все це вкрай негативно позначається на кожній родині. Одні сім’ї були вимушені залишити домівку та переживають кризу, пов’язану з втратами не лише матеріальними, але і соціальними. Інші родини переживають втрату близької людини. Хтось вже повернувся і намагається адаптуватися до мирного соціуму після пережитих військових подій. Психосоціальна підтримка полягає самеу тому, щоб розкрити внутрішній потенціал індивіда та громади в цілому для розвитку механізмів долання стресу та зміцнення стійкості. Товариство Червоного Хреста України робить все можливе для того, щоб поліпшити життя найуразливіших осіб, які постраждали внаслідок кризової ситуації в Україні.
Про підсумки роботи молодіжних агітбригад окремо вела мову директор центру позашкільної роботи з дітьми при Виноградівській РДА Елеонора Кудрон. За її словами, за період співпраці з товариством, неодноразово запевнялися в тому, наскільки важливо на сьогодні бути милосердними. Коли ж проводяться різні благодійні акції та заходи, зразу помітно, наскільки добрішими стають ті діти, які взяли у них активну участь. Дуже приємно, що у кожній школі нашого району створені дитячі об’єднання «Милосердя», де діти щотижня займають цікавою благодійною роботою. Крім того, сприяє цій спільній праці й районна рада старшокласників (координатор Е. Кудрон). Саме вони є тими цілеспрямованими учнями, котрі повсякчас показують хороший приклад у дитячих колективах та стараються їх вести за собою. Значну частину благодійної праці беруть на свої плечі педагог-організатори шкіл району. Вони доносять вкрай важливу інформацію до учнів, виховуючи в них позитивні соціальні якості.
Відтак Ірина Іжганайтіс перерахувала присутнім кількість нещодавно проведених акцій у районі, а це –«Кошик доброти» (мета акції допомогти малозабезпеченим сім’ям отримувати продукти харчування), навчання навичкам першої допомоги, «Від мами до мами» (збір та видача дитячого одягу, організатори Світлана Бровді та Анжеліка Богля-Федяй); районний конкурс шкільних агітбригад «Творімо милосердя разом». Варто відмітити, що під час Місяця Червоного Хреста було розділено благодійних квитків на суму 6255грн. Загальна кількість учасників у всіх заходах близько 570 осіб.
Свої позитивні думки та пропозиції на заході висловили начальник відділу охорони здоров’я Виноградівської РДА Леся Королевич та волонтер «Руху підтримки Закарпатських військових – Виноградів» Мальвіна Савинець.
Наприкінці урочистих зборів Ірина Юріївна висловила подяку всім, хто підтримав організацію благодійними внесками. Зокрема, відмітила заступника голови РДА Наталію Костелебу-Веремчук, Державне лісове господарство, управління праці та соціального захисту населення, районний центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді. Також згадала такі благодійні фонди — БФ «Закарпатський будинок милосердя», БФ «Виноградів», спілка інвалідів «Відродження», районна організація ветеранів України та товариство ім. О. Теліги, спілка «Схід сонця», громадська організація «Допомога сиротам», молода організація ініціативних жінок «Мами Виноградів».
Сподіваємося, що спільна копітка праця цих організацій та небайдужих людей допоможе привернути увагу всього суспільства до чужих проблем та наповнить серця та душі добротою та справжнім милосердям.
Ріта Мезей