Плекає майбутнє держави

Учитель – це завжди приклад, приклад високої гідності та естетичних якостей. Але поруч із цим, це людина, яку ти бачиш кожен день, і яка стає дуже близькою, може вислухати твої проблеми і дати слушну пораду, яка має чуйне серце та щиру душу. Саме такою людиною, вчителем і директором є Оксана Онучак.
Її біографія схожа на тисячі інших – народження, школа, інститут… А вчительська праця, барвиста, як саме життя, цікава і неповторна. Школа на думку Оксани Іванівни – майстерня, де формується підростаюче покоління, майбутнє нації. Саме школа стала для неї другою домівкою, а чужі діти – її рідними. Скільки їх було – десятки, сотні, навіть важко злічити. Спокійних і непосид, русявих і чорнявих, хлопчиків і дівчаток. Для Оксани Онучак кожна дитина унікальна особистість. Тому головним завданням педагог вбачає – допомогти дитині знайти свій шлях до самореалізації, створити атмосферу радості в спілкуванні. Свої уроки вона будує так, щоб учні могли відчути цінність і необхідність знань. Дійти до кожної дитини, допомогти досягти успіхів у навчанні, створити комфортні умови для школярів – це повсякденна турбота директора і вчителя. І, як результат, вихованці Оксани Онучак показують глибокі знання з базових дисциплін.
«Душа дитини – це храм», – переконана педагог. Тому свою працю спрямовує на те, щоб цей храм не став цеглою, вчить любити і поважати батька і матір, бути добрими і чесними, гідними дітьми своєї землі. Оксана Іванівна не лише вчитель від Бога. Вона – чудова дружина і прекрасна мама. Не легко поєднувати справи шкільні і домашні. Однак наснаги, терпіння й оптимізму їй вистачає. Мати, дружина, вчитель – це її кредо і просто життя. У ній поєднуються мудрість, далекоглядність, самовідданість, терплячість, лагідність і суворість.
Іван КОЗАК,
наш громадський кореспондент