Протягом шести хвиль мобілізацій в армію призвали три тисячі закарпатців

На Закарпатті завершується черговий призов на строкову службу, військові комісаріати продовжують відбір кандидатів та прийняття на службу за контрактом.
 Про це під час брифінгу в прес-центрі ОДА повідомив військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату Богдан Череміський. Крім того, військові комісаріати у районах та містах виконують завдання з підготовки до наступної черги часткової мобілізації – оповіщення військовозобов’язаних, уточнення облікових даних, з’ясування кількості та стану наявної техніки. «Про проведення мобілізаційної хвилі наразі не йдеться, – наголосив полковник, – позиція керівництва держави та оборонного відомства поповнювати армію військовослужбовцями-контрактниками. Цьогоріч в області контракт на службу в армії підписали 282 закарпатців», – додав він.
Закарпаття отримало завдання призвати на строкову службу протягом травня-червня три сотні юнаків. Це завдання в області виконали майже стовідсотково, поповнивши лави Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії.
Про соціальне забезпечення закарпатців, звільнених з військової служби та членів їх сімей розповів заступник військового комісара Петро Марко. За його словами, протягом шести хвиль мобілізації служити призвали 3 тисячі закарпатців. На обліку у  військових комісаріатах знаходяться півтори тисячі учасників бойових дій. «Всього загиблих військовослужбовців – 80, – зазначив він. – З них 69 служили у Збройних Силах, 5 – прикордонники та 6 – члени добровольчих батальйонів. Встановлені 38 пенсій по інвалідності для демобілізованих учасників АТО».
В Закарпатському обласному військовому комісаріаті, як і в інших регіонах країни, нині діє комісія по встановленню статусу учасника бойових дій демобілізованим вйськовосужбовцям, які з тих чи інших причин не отримали цей статус під час служби у військових частинах. Тут прийняли 177 заяв закарпатців, 164 з яких статус отримали. Решта матеріалів знаходяться на доопрацюванні.  
Прес-служба Закарпатської ОДА