Райлікарня отримала сучасний апарат для скринінгу слуху новонароджених

У середу поважні гості навідалися у Виноградівську районну лікарню, зокрема, уповноважений уряду Угорщини Іштван Грежа, президент угорського відділення «Міжнародного благодійного фонду порятунку дітей» Пийтер Едві, співголова фонду Пийтер Гаррах, заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Єлизавета Біров, перший заступник голови Виноградівської РДА Наталія Костелеба-Веремчук, депутат обласної ради Карло Резеш, керівники райлікарні, щоб у пологовому відділенні, роботою якого керує Ольга Сіладі – депутат районної ради передати надсучасний апарат скринінгу слуху. За допомогою даного апарату за 20-30 секунд, без вживання традиційних електродів, можна виявити, чи має вади слуху новонароджена дитина, чи ні. Діагноз на ранній стадії захворювання дозволяє відновити слухову спроможність у 95-98% малюків за допомогою імплантатів або ж відповідного пристрою. За місяць прилад може виконати до п’яти тисяч оглядів. Угорські меценати подарували такий же скринінг десятьом дитячим та пологовим відділенням Закарпаття і один у Львівській області.
На прес-конференції, проведеній у відділенні, повідомили про те, що  у березні цього року, коли Пийтер Едві побував на Закарпатті, щоб вивчити ситуацію у дитячих відділеннях районних лікарень, у Виноградові був присутнім на обстеженні маленької Емілії Матішинець, яка народилася з вадами слуху і потребувала імпланту для подальшого повноцінного життя. Пийтер Едві тоді пообіцяв, що «Міжнародний благодійний фонд порятунку дітей» закупить апарат для скринінгу слуху новонароджених, щоб медики могли вчасно діагностувати вади слуху. Завдяки наданій допомозі «Міжнародного БФ» Емілія вже отримала необхідний імплант, але, якщо б допомогли їй на два роки раніше, результат був би набагато кращим. Завдяки імпланту дівчинка вже чує і з часом навчиться говорити. Мама Емілії, яка була присутня з дитиною, висловила щиру вдячність меценатам.
Під час конференції начальник відділу Центру слухової реабілітації з Києва Володимир Конюшняк, презентуючи апарат, зауважив, що його розробили вчені Данії та Німеччини. Обладнання новітньої технології високої досконалості та якості, який може обслуговувати середній медичний персонал.
Затим гості з полового відділення перейшли у дитяче, де, завдяки наданій спонсорській допомозі «Міжнародного благодійного фонду порятунку дітей», Спілки міст обласного значення Угорщини, проведено капітальний ремонт кількох палат, душових, прийомного відділення, закуплено постільну білизну тощо. Гостей вітав завідувач дитячого відділення Іван Блінда. Уповноважений  уряду Угорщини Іштван Грежа зазначив: «Сьогоднішня радісна подія – це символ плідної співпраці уряду Угорщини та України». Берегівський генеральний консул Ендре Саліпскі у своєму вітальному слові наголошував, що дана акція має на меті – покращити життя дітей всього Закарпаття незалежно від їх національності чи віросповідання. Завдяки наданим медичним закладам апаратам для скринінгу слуху,  всі новонароджені області матимуть шанс контролю слуху.
Благодійникам висловила сердечну вдячність та вручила подяки управління охорони здоров’я Виноградівської РДА Наталія Костелеба-Веремчук. Завідувач відділення Іван Блінда, в. о. головного лікаря районної лікарні Михайло Поличко, депутат обласної ради Карло Резеш щиро дякували та високо оцінили допомогу меценатів.
У заключному слові Єлизавета Біров висловила подяку уряду Угорщини та Міжнародному благодійному фонду порятунку дітей за вагому допомогу медичним установам Закарпаття.  
Маргарита Станко