Районні депутати обговорили і прийняли важливі рішення


Чотирнадцята сесія районної ради сьомого скликання відбулася 7 вересня у великому залі засідань будинку влади. В її роботі взяли участь 29 районних обранців, а також депутати обласної ради Федір Ісайович та Наталія Костелеба-Веремчук, голова райдержадміністрації Михайло Русанюк, голови сільських та селищних рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.
На початку пленарного засідання голова районної ради Віталій Любка проінформував депутатів про кадрові зміни в районі, зокрема, начальником Виноградівського відділення поліції Берегівського відділу поліції призначено підполковника Мирона Черничко, а головою Великокопанської сільської ради обрано Віталія Балажа.
Відтак, пакетом депутати проголосували за цілий ряд депутатських запитів, що стосувалися виділення коштів на проведення ремонту доріг у населених пунктах району, а також на потреби закладів освіти та медицини. Крім цього, районні обранці ознайомилися з відповідями на депутатські звернення, що надійшли у міжсесійний період.
На порядок денний сесії було винесено цілий ряд важливих питань. Депутати затвердили та внесли зміни до ряду районних програм, які стосувалися захисту конституційний прав та свобод громадян, профілактики злочинності на території району, підтримки бюджетних установ та громадських організацій, розвитку фізичної культури та спорту, вищої освіти у районі і фінансової підтримки навчальних закладів усіх форм власності. А також прийняли запропоновані зміни до програм розвитку та удосконалення цивільного захисту, формування позитивного інвестиційного іміджу району, розширення економічних зв’язків з сусідніми регіонами з метою залучення іноземних інвестицій та вирішення соціально-економічних проблем району; впровадження системи дистанційного обслуговування клієнтів з використанням програмно-технічного комплексу «Клієнт Казначейство — Казначейство». Підтримали депутати рішення про створення на базі Виноградівської ЗОШ №7 навчально-виховного комплексу, що дасть можливість відкрити там дошкільну групу.
Окремо було винесено на розгляд питання щодо стану ситуації з африканською чумою свиней на території району. Вичерпну інформацію з цього приводу присутнім надав Михайло Русанюк.
На пленарному засіданні районні обранці прийняли й зміни до районного бюджету, завдяки чому буде спрямовано 4 млн. 220 тис. грн. на капітальні ремонти доріг та реконструкцію соціальних об’єктів у районі. Крім того, 200 тис. грн. із районного бюджету депутати виділили для ремонту даху гемодіалізного відділення райлікарні, де протікає дах. для реалізації соціальних програм з державного бюджету району було надано субвенцію у розмірі 32 млн. 180 тис. грн..
Остаточно визначилися депутати з терміном, на який буде укладено контракт із керівником КП «Виноградів-проект».
Також на сесії піднімалося питання щодо роботи ТОВ «АВЕ Виноградів», зокрема, йшлося про недотримання графіка вивезення твердих побутових відходів із населених пунктів, а також про виділення земельної ділянки під полігон на території району. Обурення з цього приводу висловили Петро Бобинич, Юдіта Петеі, Еден Албок та інші. Відповіді депутатам надавав керівник фірми Адальберт Жидик.
Крім цього, депутати районної ради прийняли звернення до Кабміну і Міністерства охорони здоров’я щодо внесення медпрепаратів (список додається) до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого Постановою №333. А також звернулися до голови Верховної ради та прем’єр-міністра України щодо зняття з розгляду законопроекту №4932, який передбачає подвійне підвищення розміру чинних ставок єдиного збору при ввезенні автомобілів на територію України, та підтримки законопроектів №5561 та №5562, що регулюють терміни перебування автомобілів з іноземними номерами тощо.
На завершення сесії голова райдержадміністрації Михайло Русанюк виконав приємну місію і вручив подяку облдержадміністрації та обласної ради з нагоди Дня працівника торгівлі депутату райради, приватному підприємцю Михайлу Доманичу.
Любов ТОКАЧ