Роки, мов журавлі, у вирій відлітають…

Заздалегідь до Дня енергетика та ювілейного 95-річчя заснування колишньої коворобної школи, яка готувала спеціалістів робітничих професій, а після визволення Закарпаття отримала назву Виноградівського політехнічного технікуму, що випускав висококваліфікованих фахівців для Міністерства енергетики колишнього СРСР у стінах сьогоднішнього коледжу, на Станційній, 28 знову пройшла хвилююча зустріч трьох поколінь. 26 травня 2016-го її започаткували тодішні першокурсники групи будівництво і монтаж ліній високовольтних передач. Юнь тоді обрала цю професію і від старших викладачів отримала добрі поради та напутні слова, бо більшість з них продовжили сімейну династійну професію. Зараз ці юнаки та дівчата на 4-му курсі. На фінішній прямій готуються до дипломної практики, збирають матеріали для написання дипломних проектів, їхніх успішних захистів.
Відкрила зустріч куратор групи Любов Савко. Ведучий Едуард Декет надав слово директору коледжу Йосипу Іванізі. Той зробив коротенький екскурс в історію навчального закладу, який заново сформувався як коледж і має своє ядро з переломних часів. Він вручив троянди та плакат з численними фотографіями своїй попередниці Олені Бабинець. 18 років вона незмінно керувала колективом і завдяки її зусиллям, крім трьох основних професій були започатковані ще 6, які поповнили ряди фахівців легкої промисловості, готельного та ресторанного обслуговування.
Заступник директора по навчальній роботі Ярослав Нікорчук розповів про роботу з викладацьким складом, студентами та навчальною документацією, тими досягненнями і труднощами, які на порядок денний виносить життя.
Отець Даниїл Бендас (недавно відзначив своє 80-ліття) був теж тепло вшанований колегами. Він запропонував хвилину мовчання за викладачами, що відійшли за земну межу і провів молебень за всіма спочилими та недавно померлим Богданом Петруняком.
Вірш Ліни Костенко «Що треба для щастя» декламувала четвертокурсниця Олександра Сасин. Студенти Ріхард Гейруш та Габріелла Дмитрієва підготували відео ролик із взятими інтерв’ю про незабутні студентські роки від колишніх вихованців політехнікуму Юрія Свища, Володимира Боршоша, Ернеста Сеге, Єви Беланинець…
Своїми спогадами про учительські будні, порадами, напутніми побажаннями до молодих фахівців звернулися колишні та теперішні викладачі Олена Бабинець, Ганна Купар, Ярослава Теремта, Михайло Лісіцкі, Федір Кощак, Євген Чутора, лаборант Зіта Буковинська…
Лауреат обласного конкурсу обдарованої юні, 4-курсник Едуард Декет прочитав свої нові вірші «Знайди мене у натовпі людськім» та «Для щастя треба миру на землі».
Куратор групи БМ-41 Любов Савко подякувала всім присутнім за цю приємну зустріч, яка радує, вселяє впевненість, що професія електриків буде завжди потрібною для народного господарства України. У спадок першокурсникам випускники передадуть зроблені сьогодні колективні знімки, які стануть надійною пам’яттю естафети трьох поколінь, котра залишиться нерозривною назавжди.
Марія КОНКІНА