ЩО МОЖЕ СПРОВОКУВАТИ ДОСТРОКОВІ ВИБОРИ?

Мій старший  внук цього року закінчив Виноградівський коледж і без проблем поступив у Хмельницький національний університет. Вже у жовтні  за навчання треба було заплатити половину суми. Грошей дома не було (я саме поховала чоловіка), і тому хлопець вперше поїхав на заробітки за кордон. Можете уявити собі мої хвилювання, адже досі в нашій  сім’ї ніхто ніколи не був на заробітках. Перші фотографії із закордонної забудови приваблювали колоритністю, але коли через 15 днів він на тиждень приїхав додому –  обидві руки виявилися у мозолях і пухирях: я ледве стрималася, щоб перед ним не розплакатися. Так тяжко заробляють на навчання тисячі наших студентів. Але не всі. Дочка голови фракції «Народний фронт» Максима Бурбака вчиться в Лондонському університеті, де рік навчання коштує 20 тисяч доларів без витрат на проживання і  харчування. Голова коаліційної фракції БПП Артур Герасимов віддав дочку вчитися до Канади. Дві дочки Ігоря Кононенка навчалися у Швейцарії. Дочка Ірини Геращенко закінчила Британський університет. Як нашим дітям рівнятися з ними? Як рівнятися тим 20-25-річним юнакам, які в ці дні мерзнуть у бліндажах на передовій, захищаючи нашу державу від посягань «старшого  брата», з синами і внуками наших керманичів — там немає нікого з цих поважних родин. Хіба цю державу мають захищати лише діти «робочих і рабів»? От нещодавно слідчі НАБУ виявили корупційну схему, за якою за пошиття рюкзаків для поліції було виділено 14,5 мільйона гривень при заявленій ціні одного — 2900 грн, а собівартість  становила лише 550 грн. І керував цим син міністра Авакова. Та замість того, щоб винних покарати, всіх підозрюваних одразу ж випустили на волю під особисте зобов’язання сприяти розслідуванню. Хіба інші батьки менше люблять своїх дітей, ніж міністри?
Скажу вам так: дожила я до сивини, а чогось так і не розумію. От у листопаді на аукціоні продавали 5 арештованих елітних автомобілів екс-міністра Олександра Клименка вартістю від півмільйона до 2,3 млн. грн. за кожен. Нагадаю: загальна сума вкрадених Клименком коштів становить 96 мільярдів гривень. То чому не продати всі 22 автомобілі і хоч ці кошти повернути державі, а не чекати, поки і їх розкрадуть. Моє запитання так і залишається без відповіді.
Остання цікава новина — НАБУ розпочало перевірку факту можливого незаконного збагачення Генпрокурора Луценка. Мовляв, не вказав у декларації доходи і парковки свого вже дорослого сина. Не вірю я, що з цього щось вийде. І ви не вірте. Як любить казати колишній сільський голова із Черни Василь Івашко: було, як було, а буде — як було. Хоч багато хто із моїх знайомих каже, що отакі справи можуть спровокувати дострокові парламентські або президентські вибори. Та ні, спровокувати їх може лише  масштабне суспільне невдоволення підвищенням комунальних тарифів чи інші резонансні речі. Дострокові парламентські вибори не вигідні ні «фронтовикам», ні БПП, оскільки їхні рейтинги перебувають на рівні соціологічної похибки. Вони хочуть зробити якомога більше так званих «благородних» справ для народу та підвищувати собі рейтинги. Але для початку нам треба пережити зиму і подивитися, якою буде ситуація з тарифами і в соціальній сфері. Якщо загостриться, то дострокові парламентські вибори можуть відбутися вже навесні наступного року. Поки що вкрай серйозних загострень немає. А в проплаченій акції, що відбувається в центрі Києва, беруть участь студенти, пенсіонери, вчителі і лікарні — словом, незахищені верстви населення. Отже, кіна скоро не буде.
Мальвіна САВИНЕЦЬ.