Стартував туристичний ретро-маршрут Боржавською вузькоколійкою

У п’ятницю, 4 серпня, із залізничної станції Виноградів урочисто відправився у свій перший рейс ретро-паровоз по туристичному маршруту Боржавською вузькоколійкою «Анцею Кушницькою». За словами керівництва області, близько місяця влада працювала над тим, аби привести паровоз до ладу. Адже він був виготовлений в Німеччині, ще у 1950 році на заводі VEB Lokomotivbau  «Karl Marx» Babelsberg.
Не зважаючи на спеку, старенький паровоз ГР-280, який у липні прибув до нашого міста з Гайворона, що на Кіровоградщині, потрудився на славу. Його першими пасажирами були радник міністра інфраструктури України Себастіан Троле, губернатор краю Геннадій Москаль, голова обласної ради Михайло Рівіс, керівники Виноградівського району – голова РДА Михайло Русанюк та голова райради Віталій Любка, їхні заступники, туристи, учасники художньої самодіяльності та представники ЗМІ, які після символічного перерізання стрічки зайняли всі три відреставровані вагони.
За словами радника міністра інфраструктури України та автора цього туристичного  проекту Себастіана Тролле, повністю реалізувати його планують за 5 років. У планах – курсування Боржавською  вузькоколійкою декількох паровозів з європейськими пасажирськими і товарними вагонами. Крім того, буде тут і вагон-ресторан для того, аби туристи мали змогу дегустувати закарпатські вина, спробувати національну кухню.
У перший рейс ретро-поїзд вирушив весело – з піснями, танцями і щирим частуванням, гучно чмихаючи та сповіщаючи про себе пронизливим сигналом і чорним шлейфом диму із труби. Крім цього, історичності подорожі додавали озброєні люди у військовій формі. А на зупинках у селах, через які пролягав туристичний шлях, учасників подорожі радо зустрічали місцеві мешканці. Кінцевим пунктом призначення стало село Шаланки, де гостей вітали хлібом-сіллю, а також була організована цікава програма – розповідь про історію цього населеного пункту, дегустація вин та смачний обід у винному підвалі.  
Відтепер протягом серпня кожної п’ятниці та суботи можна буде проїхатися  по туристичному маршруту Боржавською вузькоколійкою «Анцею Кушницькою», який курсуватиме до Хмільника, а потім шлях проляже до Іршави і Кушниці. Організатори впевнені, що чимало туристів із задоволенням проїдуться колоритною Боржавською вузькоколійкою, адже наразі по всій Україні їх є всього декілька. Тому, на думку керівників краю, наразі дуже важливо об’єднатися всім – і підприємцям, і активістам, і фахівцям  для того, щоб урізноманітнити та покращити цей туристичний напрям.
Перший туристичний рейс ретро-паровоза вдався і продемонстрував важливість відродження цієї туристичної атракції, адже Боржавська вузькоколійка справді є надзвичайно колоритною і захоплюючою родзинкою краю.
Любов ТОКАЧ