Сходинки про здоров’я

Нещодавно  в  службовому  приміщенні  Виноградівського  відділення  поліції Берегівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області, працівниками  Кримінально-виконавчої  інспекції  Виноградівського РВ було проведено тренінгові заняття на тему «Сходинки про здоров’я» із залучення неповнолітніх, які перебувають на обліку, в якому брали участь начальник КВІ Виноградівського РВ капітан внутрішньої служби Ребрик В. М. інспектор  ювенальної превенції ст. лейтенант поліції  Потокі  В. В. та  лікар  Виноградівської  ЦРЛ Королевич Василь Петрович. В ході проведення семінару лікар – фахівець Королевич  В.П.  провів  змістовну  лекцію  на тему «Роль батьків у профілактиці  ВІЛ і ризикованої поведінки підлітків  «здоров’я  як цінність», «Основи гігієни», «Життєві  цінності», «Статева  система», « Небезпека  інфікування і ПСШ», гепатитами, туберкульозом, «Попередження залежностей», профілактика тютюно паління, алкоголь та  алкогольна  залежність, наркотична залежність, а також проведено тренінг «Пізнай себе та свою родину» з анкетуванням. Після обговорення учасникам заходу було надано адресу центрів профілактики СНІДУ, кабінету «Довіри», Виноградівської ЦРЛ, та інші відповідні установи, що консультують з питань ВІЛ – Інфекції. Було доведено, що підлітки мають право пройти обстеження і лікування ІПСШ без дозволу або повідомлення про це батьків.
Таке лікування повинно відбуватися анонімно, та  безкоштовно  якщо люди не мають заплатити.
Наприклад, у клініках дружніх до молоді (КДМ), тобто установах, що здійснюють комплексну медико-психо-соціальну допомогу з проблем збереження здоров’я, зумовлену підліткового віку, на принципах  Добровільності, Доступності, Доброзичливості.
Підсумком є те, що надання допомоги підліткам і молоді через розуміння їхніх проблем необхідно здійснювати як спільний пошук шляхів зміни поведінки, спрямованих на збереження здоров’я, втілення в життя службою КВІ запланованих дій щодо профілактики шкідливих звичок, які сприяють різному роду правопорушень.
Михайло Хомуляк,
фахівець служби пробації з питань соціальної роботи  Кримінально-виконавчої  інспекції  Виноградівського  РВ відділу  ДПтС України в  Закарпатській області.