У Пийтерфолво урочисто відкрили оновлену дитячу школу мистецтв

Відтепер вихованці школи навчатимуться у хороших умовах, світлих та затишних приміщеннях. Ремонтні роботи провели завдяки фінансуванню уряду Угорщини та ініціативи благодійного фонду «Együtt mindannyiunkért»  «За всіх нас разом».

На відкриття оновленого закладу прибуло багато високоповажних гостей, зокрема, заступник голови Національних зборів Угорщини Янош Лоторцої, директор фонду «За всіх нас разом» Далма Молнар, уповноважений уряду Угорщини Іштван Грежа, перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, заступник голови Виноградівської районної ради Єва Данич, генеральний консул Угорщини у місті Ужгород Йожеф Бугайла, генеральний консул Угорщини у місті Берегово Матяш Сіладі та інші.
За допомогою проектора на стіні закладу демонструвалися фотосвітлини процесу ремонтних робіт. Всі мали можливість побачити, що саме було зроблено для теперішнього вигляду школи мистецтв – повністю замінений дах та балкова система, опалення, вікна та двері, проведені оздоблювальні роботи, закуплені нові меблі.
На початку урочистостей священнослужителі освятили будівлю, після чого відбулося перерізання символічної стрічки в ошатному концертному залі школи.
«Для мене велика честь бути на цьому святі та передати щирі вітання від голови Національних зборів Ласло Кевера», – сказав заступник голови Національних зборів Угорщини Янош Лоторцої. Він також наголосив на необхідності піклуватися про культуру своїх предків та зберегти її у сучасному світі. Саме тому важливим є створювати навчальні заклади, відбудовувати старі та давати молоді можливість навчатись мистецтву та відповідно заглиблюватись у свою культурну спадщину.
Велику гордість від того, що на місці старої будівлі тепер стоїть гарна та сучасна школа мистецтв висловив уповноважений уряду Угорщини Іштван Грежа, який побажав теперішнім учням досягати висот у музиці, вчитись та розвивати свій талант.
Вітаючи всіх із святом, генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла розповів про подвоєння фінансування угорських програм у нашому краї з 2019 року, завдяки чому вдасться відреставрувати та побудувати ще не одну школу.
Заступник голови Виноградівської РДА Єва Данич зазначила, що Пийтерфолвівська дитяча школа мистецтв славиться прекрасними викладачами та талановитими учнями, а покращення матеріально-технічної бази закладу дасть змогу для ще більшого підвищення рівня їхньої майстерності. Вона висловила вдячність благодійникам за допомогу та вручила подяки голови райдержадміністрації директору фонду «За всіх нас разом» Далмі Молнар  та колективу Пийтерфолвівської дитячої школи мистецтв.
Привітав пристуніх із визначною подією перший заступник голови обласної ради, заступник голови ГО «ТУКЗ-КМКС» Йосип Борто та висловив безмежну подяку уряду Угорщини, який у рамках проекту Східного Партнерства профінансував таку значну реконструкцію.
У свою чергу вихованці школи мистецтв та їхні педагоги порадували присутніх святковим концертом – вони співали, танцювали, грали на музичних інструментах, демонструючи свої вміння і таланти.
Підготувала Любов ТОКАЧ