У Виноградові відкрили ритуальний центр

Минулої суботи у Виноградові урочисто відкрили та освятили ритуальний центр святого Яна Капістрана, збудований за ініціативи священика римо-католицької єпархії о. Гергеля Мадяра за фінансової підтримки фонду Габора Бетлена. Серед почесних гостей, присутніх на цій визначній події міста, були єпископ Мукачівської римо-католицької єпархії Антал Майнек, депутат парламенту Угорщини, голова комітету закордонних справ Гойнолка Югас, консул Берегівського консульства Угорщини Іштван Дєбнар, начальник відділу національностей та релігій Закарпатської обласної державної адміністрації Йосип Резеш, Виноградівський міський голова Степан Бочкай, директор Виноградівського соціально-каритативного центру Олександр Неймет, вчителька францисканської школи ім. Св. Ангели, диригент хору Габріелла Шемйенне Менуш, ціла когорта духовенства району та інші.
– У час скорботи при втраті рідних всі ми не одні, християнська віра об’єднує, згуртовує нас! Тож саме у такі дні надзвичайно важливо, що біля цього сакрального місця стоять люди різного віросповідання та національності, представники та священики різних конфесій. Своєю присутністю демонструємо, що основні сфери нашого буття єднають всіх нас. І цю єдність ніяка політика не може розколоти. Колишній реформатський священик Дьекеші Ендре розповідав, що пережив справжню екуменічну єдність під час Другої світової війни, коли проводив багато похоронів разом з католицьким священиком. Одного разу, під час похорону розпочався обстріл цвинтаря з літака, тоді він та католицький священик з куратором сховалися у свіжовикопаній ямі, щоб врятувати життя. Куратор засміялася. «Чого радієте?», – спитав священик. «Ми на своєму місці», – відповіла вона. Тож і ми тепер на своєму місці, коли віддаємо шану Всевишньому за оновлену каплицю та за новий ритуальний центр, за все що отримали від нього, – зазначив у промові о. Гергель Мадяр.
«Сьогодні, 6 жовтня, – День вшанування героїв визвольної боротьби 1848-1849 років, які віддали своє життя за свободу Батьківщини. Для нас, ця капличка також є символом, бо у важкі часи тут проводилося богослужіння, а це – не що інше, як свідчення жертовної любові до Бога, як і життя патронесси каплиці мучениці Цецілії, що жила у 3 столітті після народження Христа. Це – відгомін минулого, коли угорську християнську культуру тисячолітньої давнини, багато хто у Європі ставить під сумнів», – мовила депутат парламенту Угорщини Гойнолка Югас.
У своєму виступі міський голова Степан Бочкай висловив щиру вдячність друзям з Угорщини за допомогу та підтримку у будівництві каплички і розвитку міста-побратима вцілому.
– Беручись до реалізації нової справи, з надією, хвилюванням та очікуванням дивимось у майбутнє. Думаю, що оновлена капличка, новозбудований ритуальний центр, та послуги, що надаватимуться, полегшать організацію поховання близької покійної людини, стане можливим з честю провести в останню путь тих, які відійшли у вічність. Висловлюю щиру вдячність угорським спонсорам, які через фонд Габора Бетлена допомогли у реалізації цього важливого проекту. Велике спасибі і підрядникам, котрі працювали на совість та всі роботи виконали якісно, – висловив вдячність директор центру Роберт Бісінгер.
На завершення, всі присутні мали змогу оглянути новозбудовану споруду і замислитися над сенсом свого життя. Адже все минає, лише смерть не оминути нікому…

Едіта ЗнІк