В «Імпасто» відкрилася персональна виставка Ореста Цюпка

Кінець минулого тижня у Виноградові ознаменувався черговою мистецькою подією –ювілейною виставкою робіт відомого художника та живописця, член творчого об’єднання «Митець Верховини», директора Хустської міської картинної галереї Ореста Цюпка.
Як зазначила, відкриваючи вернісаж, керуюча «Імпасто» Валентина Костьо, до свого 55-річчя автор представив на осуд поціновувачів образотворчого мистецтва близько 50 полотен, де переважають роботи останніх років, а деякі виставляються вперше. Серед них, зокрема, пейзажі, портрети, натюрморти, написані олією. Світ його кольорів ніжний і витончений, де відчувається особлива родзинка – любов до краю, який він творить.
Дійсно, палітра митця – насичена, оригінальна, сповнена різнобарвністю емоцій і водночас не вичурна, без епатажу, а з відчуттям прекрасного.
Народився Орест Цюпко в 1963 році у Львові. У 1989 році закінчив Львівський Державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (до речі, відділення кераміки). Його педагогами були проф. М. Островський, Ю. Скандаков, Є. Мисько. З 1992 року є учасником регіональних та республіканських художніх виставок і пленерів. З 2006 р. бере участь у міжнародних арт-проектах у Словаччині, Польщі, Угорщині, Латвії, Македонії, Хорватії, Сербії, Литві, Швеції, Австрії. Крім творчості, художник займається й громадською діяльністю: у 2007 стає організатором і керівником міжнародного пленеру «Хуст-арт», у 2012-му очолює Хустську міську картинну галерею. Його полотна знаходяться в галереях, приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Автор зізнається, він робить те, що «на душу лягло». Працюючи у різних стилях, він не ставить за мету створити щось, аби здивувати світ. Для нього важливіше у кожній картині передати власну думку так, як це йому подобається, дотримуючись строгості й добірності.
Саме, завдяки такій особливості стилю мистецького життя, на світ з’являються різнопланові полотна, які розкривають глядачеві творчу натуру автора. Слід зазначити, що доробок художника надзвичайно колоритний – від неповторної краси краєвидів, затишних вуличок і сільських будиночків до більш філософських і духовних тем, де кожен зможе віднайти щось близьке своєму серцю.
Привітали художника на нашій виноградній землі начальник відділу культури РДА Василь Югас, директор міського будинку культури та депутат міськради Святослав Гал, який підніс автору презент, що символізує наш край. Теплі слова на адресу митця лунали й від колег-художників.
Експозиція триватиме протягом трьох тижнів. Запрошуємо всіх насолодитися витонченими лініями та вибухом яскравих кольорів палітри талановитого художника.
Любов ТОКАЧ