Ювілей Виноградівської «Просвіти» ім. Т. Шевченка

У міському будинку культури відбулися урочистості, присвячені 25-ій річниці створення Виноградівського районного об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.
«Цьогоріч ми відзначаємо пам’ятну дату – 150 років з часу створення у місті Львові культурно-просвітньої громадської організації «Просвіта». Це був грудень 1868 року. А 19 листопада, 25 років тому, у нашому місті було організовано районну організацію «Просвіта» ім. Тараса Шевченка», – сказав, відкриваючи захід, начальник відділу культури РДА Василь Югас.
На початку заходу на знак шани і поваги до пам’ятників Тарасу Шевченку та Олександру Духновичу від присутніх було покладено корзини з квітами.
– Від імені районної державної адміністрації щиро вітаю вас, шановні просвітяни, з пам’ятною ювілейною датою. Члени районного об’єднання товариства «Просвіта» у важкі буремні часи зробили неоціненний вклад у пробудження національної свідомості тисячі жителів Виноградівщини. Тоді, коли ще блакитно-жовті стяги не майоріли над кожною будівлею, тоді, коли відбувався процес становлення української державності і мови, саме тоді багато представників нашої інтелігенції та простих робітників району стали пліч-о-пліч та показали єдність і незламність нашого українського духу. З того часу спливло багато років, але проте і сьогодні «Просвіта» продовжує свою активну діяльність, до товариства долучаються представники нової генерації українців. Ви, шановні просвітяни, й надалі продовжуєте свою велику роботу, за що вам щира подяка і низький уклін. Ще раз вітаю всіх зі знаменною датою, бажаю доброго здоров’я, наснаги для роботи на благо нашої держави та нашої рідної української мови, – сказала у привітальному слові в. о. голови Виноградівської РДА Наталія Костелеба-Веремчук.
Вона нагородила грамотами за значні досягнення в розбудові української державності національно-патріотичного виховання підростаючого покоління та з нагоди 25-річчя Виноградівського районного об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка активних членів товариства, зокрема, Надію Будз, Катерину Вашкебу, Михайла Лісіцкі, Марію Конкіну, Оксану Чедрик, Галину Шапко, а також вручила подяку голові районного товариства «Просвіта» Віктору Урсті.
Про історію створення Виноградівського районного об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка та роботу, яку проводять просвітяни, розповів Віктор Урста. Він також вручив подяки ряду педагогам за підготовку учнівської молоді у проведенні літературного конкурсу «Іду до тебе я, Тарасе».
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих активістів-просвітян, які вже відійшли за земну межу, а також взяли участь у спільній молитві, яку провів о. Іван Кормош.
Продовжились урочистості святковим концертом, який підготували учасники художньої самодіяльності району – хореографічний колектив будинку культури с. Велика Копаня (керівник Вікторія Мазуряк), декламатори Крістіна Буря та Йолана Любка, солісти Лівія Баторі та Генріх Севке.
Любов ТОКАЧ