Здоров’я – неоціненний скарб нації

У рамках Всесвітнього дня здоров’я практичні психологи та соціальні педагоги району, зокрема, Марина Егреші (Сасівська ЗОШ), Інна Клюса, Надія Карпович (Королівська №1), Ганна Тудовші (Теківська ЗОШ), Ольга Богаш та Вікторія Турда (Чернянська ЗОШ), Наталія Васильняк (Королівський ДНЗ №3), Лариса Паршина (Веряцька ЗОШ), Мирослава Свирида (Буківська ЗОШ), Діана Боднар (Чорнотисівська ЗОШ), Неля Лемак (Новоселицька ЗОШ) організували і провели насичений просвітницький захід. Тут була і дегустація фіточаїв з психологом «Народна медицина в боротьбі з хворобами», виставка колажів «В майбутнє – здоровими», заняття з елементами тренінгу «Думка одна – слова різні», диспут «Для мене бути здоровим означає…», розповсюдження буклетів «Здоров’я – неоціненний скарб нації» тощо.
Про те, як зберегти своє психічне здоров’я, йшла мова під час «круглого столу». Його мета – звернути увагу громадськості на розвиток потреби у здоровому способі життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я, ознайомлення з поняттям «психосоматика». У зібранні взяли участь головний лікар Королівської селищної лікарні Іван Зеленяк, начальник у справах дітей Виноградівської РДА Єва Беланинець, методист центру практичної психології та соціальної роботи Ярослава Леньо, учні шкіл.
Однією із головних проблем суспільства є здоров’я та психологічний розвиток людини. Зокрема, останні роки має стійку тенденцію до погіршення здоров’я підростаючого покоління. За матеріалами Національної академії наук України, на сьогодні тільки 5% учнів у початкових класах є абсолютно здоровими.
Як зазначив Іван Зеленяк, у Статуті ВОЗ визначено, що здоров’я – це стан повного фізичного, соціального, духового й психологічного добробуту. На організм людини щомиті впливає величезна кількість різноманітних факторів: спадковість; довкілля, екологія; медичне обслуговування; спосіб життя. Саме останній є найважливішим, адже від способу життя на 50 відсотків залежить здоров’я людини. Вчені підрахували, скільки років життя людина втрачає, через нездоровий спосіб життя, зокрема, хронічне недосипання – мінус 5 років, сидячий спосіб життя – 6 років, надлишкова вага – 8, підвищений тиск – 10, куріння більше пачки цигарок – мінус 10, регулярне вживання алкоголю – 23 р., а наркотиків віднімає аж 34 роки. Він розповів, як навчити людину цінувати своє здоров’я, берегти та зміцнювати його?
Ярослава Леньо детально зупинилася, що означає термін «психічне здоров’я» і обговорила з учасниками, наскільки у своєму житті ми звертаємо увагу на свій психічний стан, наголошуючи, що наше здоров’я – результат любові до самого себе.
Єва Беланинець розповіла, що служба у справах дітей несе відповідальність за всіх неповнолітніх, які проживають на території нашого району, а їх понад 30 тисяч. Наразі на обліку служби перебуває близько 300 дітей різних категорій – це діти-сироти, діти, батьки яких позбавлені батьківських прав, а також діти, які опинилися в скрутних життєвих обставинах. Вона також вела мову про те, яка увага приділяється саме психічному стану дітей та їхніх батьків (опікунів), за якими ознаками працівники соціальної служби визначають чи не порушується у родині психічне благополуччя дитини тощо.
Крім того, з присутніми було проведено психологічні вправи «Ловець блага», «Мої ресурси», вони переглянули цікаві слайди та відеофільм щодо значимості психічного здоров’я у нашому житті.
Завершилися заходи на центральній площі міста акцією «Цукерки замість сигарет», пропагуючи здоровий спосіб життя, під час якої діти ще й зобразили малюнок на асфальті.
Любов ТОКАЧ