ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

Минулого тижня на Виноградівщині, як і по всій Україні, пройшли пам’ятні заходи з нагоди вшанування розстріляних активістів Євромайдану та увічнення пам’яті героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободу людини, європейське майбутнє нашої держави.
Велелюдний мітинг-реквієм відбувся у Великій Копані, в якому взяли участь представники влади, мешканці села та школярі. Поминальну молитву за всіма невинно убієнними біля пам’ятника героям Небесної Сотні  відслужив греко-католицький священик о. Василь. Сільський голова Василь Пилип пригадав події Революції Гідності і те, якою дорогою ціною платять українці, щоб наша держава була незалежною і вільною.
Про силу духу і стійкість наших громадян, які поклали голови на Майдані у Києві, про те, що не ми не маємо права забути подвиг героїв Небесної Сотні наголошували голова районної ради Олег Любімов, т. в. о. голови РДА Юдіта Петеі, редактор «Чорної гори» Володимир Мочарник, вчителька Тетяна Геращенко. Поетичні рядки, присвячені минулорічним подіям, прочитав учень першого класу, переселенець з Луганська Сашко Журавльов. Завершився захід покладанням квітів до пам’ятника героям Небесної Сотні, запаленням свічок та спільним виконанням Гімну України.
Цього ж дня у міському будинку культури за ініціативи Валентини Костьо та Світлани Кедик була проведена літературно-музична композиція «Дух народу не збороти!», присвячена подвигу борців за свободу і незалежність української держави, які загинули за наше майбутнє. Під час заходу на великому екрані транслювалися кадри документального фільму про події Революції Гідності та жорстокий розстріл євромайданівців. До стенду зі світлинами загиблих героїв дівчата поклали червоні гвоздики та запалені свічки. Світлана Кедик та Тетяна Гудачок декламували поетичні рядки та розповідали школярам міських навчальних закладів про трагічні події січня-лютого 2014 року, котрі неможливо було слухати без щему в серці та сліз, що мимоволі котилися з очей. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні.
Церемонія вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті героїв Небесної Сотні за участі керівництва району, представників установ, громадських організацій, учнівської молоді, священнослужителів, мешканців міста та району відбулася також біля пам’ятного знака у Виноградові. Після поминальної панахиди за загиблими відбулося покладання корзин з квітами. Затим учасники заходу запалили свічки пам’яті та хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв на Майдані.


Любов ТОКАЧ

comments powered by HyperComments