«Дарунок дитячих сердець» вп’яте презентувала талановита юнь

Вийшов у світ ювілейний випуск альманаху дитячої творчості «Дарунок дитячих сердець». Його презентація відбулася минулого тижня у читальній залі районної бібліотеки для дітей. До альманаху ввійшли кращі твори учасників V районного конкурсу дитячої літературно-художньої творчості «Світанкові роси», завдяки якому школярі нашого району можуть продемонструвати свої перші спроби у написані віршів і прози, а також образотворчому мистецтві. Допомагають їм у цьому працівники сільських, міських та шкільних книгозбірень на чолі з районною бібліотекою для дітей, котрі стали невеликим, але дієвим осередком для творчого розвитку талантів дітей Виноградівщини.
Видання, яке розраховане на юних читачів та всіх шанувальників літературного слова і образотворчого мистецтва вийшло за підтримки міської ради. За його впорядкування та комп’ютерну верстку вже не вперше взялася заступник директора Виноградівської РЦБС по роботі з дітьми Йолана Любка. Художнє оформлення здійснила учениця 11 класу міської ЗОШ №8 Аня Гулянич. Дівчина пройнялася неймовірно захопливими творами школярів і охоче взялася за цю справу, талановито втілюючи свої вміння цікавій роботі над обкладинкою альманаху. А віддрукував його щирий прихильник дитячої творчості приватний підприємець Іван Буркало, накладом у 100 примірників.
На правах господині учасників презентації привітала завідувачка дитячої книгозбірні Йолана Любка, котра наголосила, що сьогоднішні діти мають прекрасну можливість проявляти та розкривати свої творчі здібності і не скористатися цим було б великою помилкою. Вона висловила сподівання, що і в наступному році буде не менше цікавих робіт, з’являться нові учасники, побажала талановитим дітям творчого натхнення. Також відзначила велику роботу всіх, хто долучився до створення альманаху і, зокрема, членів професійного журі, до складу якого увійшли письменник, гуморист Михайло Чухран, керівник районного відділення ГО МАЛіЖ та літературного об’єднання «Диво моє калинове» Марія Конкіна, поетеса, журналіст, редактор інтернет-видання «Виноградівські вогні» Світлана Кедик, депутат міської ради Святослав Гал, письменниця і художниця Валентина Костьо, директор Виноградівської РЦБС Катерина Вашкеба.
«Надзвичайно приємно, що наш конкурс стає дедалі популярнішим серед дітей, які можуть похвалитися своїм творчим хистом, – сказала Катерина Вашкеба. – Цьогоріч були дуже хороші прозові та поетичні твори, а малюнки – просто чудові. Всі вони увійшли до нового випуску альманаху, який, до слова, високо оцінили відомі поети і письменники, учасники літературного фестивалю «Карпатський пегас». Приємно також, що до представленого на ньому альманаху «Виноградів літературний» увійшли й поезії Анастасії Алексик, яка так само була учасницею нашого конкурсу. Це є свідченням того, що він дає змогу талантам-початківцям творчого росту».
З черговим виходом альманаху дитячої творчості талановиту юнь Виноградівщини також вітали Світлана Кедик, Марія Конкіна, начальник відділу культури РДА Василь Югас та інші.
Подарунком для всіх присутніх став виступ учнів перших класів міської школи №8, які виконали запальний сучасний танець, а дев’ятикласник цього ж навчального закладу Іван Побережник підкорив усіх талановитим виконанням пісні «Добрий ранок, Україно!»
Яке ж свято без фото на згадку? Працівники книгозбірні потурбувалися й про це, підготувавши оригінальну фотозону, яка прикрасила святковий захід.
Любов ТОКАЧ