Хто принесе газету, коли немає листоноші?

Ми часто нарікаємо на роботу листонош, але рідко замислюємося над тим, у яких умовах вони працюють і гадки не маємо – за яку зарплатню. А тут на початку року інтернетом ширилася шокуючи для всіх інформація із гучним заголовком «Майже 2 мільйони на місяць: зарплата директора «Укрпошти». Про заробітну плату очільника «Укрпошти» Ігора Смілянського в соцмережі Фейсбук розповіла користувач Ліна Кущ:
– Генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський цього року суттєво поліпшить свій добробут. Очільник пошти отримуватиме зарплату в розмірі 1 886 808 гривень 30 копійок на місяць. Із них 716 463 гривень 30 копійок – посадовий оклад, 693 843 гривні 00 копійок – щомісячна премія, 456 502 гривні 00 копійок – інші виплати, передбачені законодавством. Такі цифри записані у фінансовому плані підприємства на 2020 рік, розміщеному на сайті Мінінфраструктури. Зарплата пана Смілянського зростала так: 2018 рік – 571 966 гривень 70 копійок на місяць, 2019 рік – 1 427 666 гривень 70 копійок на місяць, 2020 рік – 1 886 808 гривень 30 копійок на місяць. Таким чином, до кінця 2020-го генеральний директор отримає майже 22,5 мільйона гривень. Для порівняння: середня зарплата рядових працівників підприємства цього року зросте аж на 815 гривень – до 6 031 гривні 30 копійок, – написала Ліна Кущ.
Правда: шок! І це в той період, коли у селах взагалі закривають поштові відділення або ж вони не працюють через те, що немає листоноші. От і нам до першої в цьому році колонки редактора «Дякуємо всім, хто залишився з нами», де, в контексті, висловлюємо подяку нашим передплатникам, одна жінка написала коментар: «На жаль не можна виписати газету, бо в Олешнику немає поштарьок. Чиновники не турбуються про простих людей. Зате в Києві мають по мільйону заробітної плати». Деякі знайомі із сіл казали, що саме через відсутність листоноші купують газети у кіоску, коли приїжджають у місто.
Чому ж немає листонош? Виявляється, більшість із них не отримують навіть мінімальну зарплатню, оскільки працюють на 0,5-0,6 ставки. Оплата зарплатні обумовлюється обсягом роботи та виконаним планом. Тобто, якщо у листоноші велика територія, у неї передплатили певну кількість періодики і купили на енну суму товару, то вона може мати повну ставку. А таких у районі не так і багато. І в тому ж таки Олешнику начальник пошти працює тільки з грудня, а листонош взагалі немає – 3 вільні вакансії. Так само і в Текові – на все відділення один начальник. А от жителі Великої Копані кажуть, що в них начальника пошти взагалі нема. Тішаться, що є хоча б листоноша, котра приносить стареньким додому пенсію і свіжу новинку…
А ми, газетярі, чекаємо хороших тиражів. Бажаючих передплачувати газету є, проте, хто їм її буде доставляти? На жаль, це питання на часі риторичне.
Наталія Кобаль