«Кольорові долоньки» – це країна дитячої фантазії


Любов ВАШКЕБА добре відома містянам як учитель Виноградівської гімназії. Нещодавно жінка відгукнулася на пропозицію керівника ГО «Рух за здоров’я та добробут» Віктора Чернікова і взяла участь у доброчинному соціальному проекті «Казкова дитяча лікарня. Виноградів», метою якого було – розмалювати стіни оновленого дитячого відділення районної лікарні. Протягом місяця Любов Ярославівна працювала над створенням спочатку 12 малюнків, де зображені казкові герої, а потім був вигаданий ще один із угорським орнаментом, як презент спонсорам. Роботу художниці високо оцінили всі, особливо вони подобаються маленьким пацієнтам. До слова, це не перша така спроба художниці, бо до цього вона вже розписувала стіни у міському ДНЗ №6.

Любов Вашкеба народилася у Виноградові, навчалася у міській восьмій школі. Саме тут проявився її хист до образотворчого мистецтва. В школі дівчина удосконалювала свої навички під керівництвом вчителя Петра Коцана. Як наслідок, дитяче захоплення переросло у справу всього життя.
Спочатку вона вступила до Ужгородського училища прикладного мистецтва, а потім був Івано-Франківський педінститут ім. В. Стефаника, де здобула фах вчителя образотворчого мистецтва і художньої праці. Наразі, крім викладання предмету, вона ще займає посаду заступника директора з виховної роботи Виноградівської гімназії.
Крім своєї основної роботи, Любов Ярославівна проводить заняття із учнями в позаурочний час. Минулого року вона заснувала приватну студію «Кольорові долоньки», де займається творчістю з діточками віком від 6 років і старші. «Ця ідея виникла сама собою, оскільки у місті, крім дитячої музичної школи, творчістю діткам не було де займатися. На даний час нашу студію відвідують 20 діточок різного віку. Це, переважно, дівчатка, бо хлопчаки полюбляють більше спорт. Приватні заняття проводяться після уроків і вони спрямовані на розвиток фантазії, уяви, вміння реалізовувати свої творчі здібності, творити за допомогою фарб, паперу, пластиліну, ниток, тканини та власних рук. У нас кожна дитина може не тільки знайти собі справу до душі, а й цікаво і корисно проводити час, розвивати витривалість, дрібну моторику пальців рук. Діти оволодівають різними техніками декоративно-прикладного мистецтва – вишивка хрестиком, гладдю і навіть кольоровими стрічками, плетіння гачком та спицями, розпис на склі тощо», – розповідає Любов Ярославівна.
«Кольорові долоньки» – це свого роду країна дитячої фантазії та мистецтва. Для того, щоб займатися тут не потрібно здавати іспитів і проходити конкурсних відборів. Адже педагог впевнена, якщо в дитини є бажання, то навчитися буде не важко. Звичайно, з часом у них розкривається хист і талант до роботи у певній техніці. А коли вже вони отримують результат своєї праці – радості не має меж. Охоче хизуються своїми виробами перед друзями і батьками, а вдома витворами власних рук прикрашають свої кімнати.
Вихованці студії залюбки відвідують заняття. А головне, що в перспективі, завдяки набутим знанням і вмінням, вони зможуть реалізувати свої здібності і застосовувати творче самовираження під час вибору майбутньої професії.
Є в Любові Ярославівни ще одне хобі – вона виготовляє на замовлення весільні атрибути (подушечки для обручок, бутоньєрки, браслети дружкам тощо), які користуються неабияким попитом.  
Зізнаюся чесно, мені дуже імпонують такі активні, впевнені в собі творчі жінки. Власним прикладом Любов Вашкеба доводить, що материнство кар’єрі не завада і навпаки. Звичайно добре, коли є підтримка другої половинки. Сьогодні вона – успішна жінка, кохана дружина і любляча мама двох чудових донечок. Жінка впевнена, що в житті кожен зможе себе реалізувати, головне знайти роботу, яка буде приносити радість і задоволення.
Любов ТОКАЧ