Музейні заклади Виноградівщини – переможці обласного конкурсу

З квітня по жовтень минулого року департамент культури ОДА з метою активізації творчої та пошукової діяльності краєзнавчої громадськості, роз-витку музейної справи, проведення цілеспрямованої роботи щодо популяризації музейних закладів на Закарпатті, стиму-лювання активної творчої діяльності музейних працівників у галузі збереження, вивчення та публічного використання музейних колекцій, підвищення авторитету та суспільної ролі професії музейного працівника, поширення передового досвіду організацій музейної роботи проводив обласний конкурс на кращий музей, громадський музей, музейну кімнату.
Конкурс проводився у п’ятьох номінаціях: «Історія рідного краю», «Традиції та звичаї моєї малої батьківщини», «Видатний земляк», «Краще експозиційне оформлення музею», «Краща просвітницька діяльність музею». Серед конкурсантів були і музейні заклади нашого району. Відрадно, що за підведеними підсумками, вони в числі переможців у своїх номінаціях.
Восьмого лютого в малому залі засідань в. о. голови райдержадміністрації Наталія Костелеба-Веремчук, заступник голови РДА Єва Данич та начальник відділу культури РДА Василь Югас в урочистій обстановці вручили дипломи та цінні призи (багатофункціональні принтери) переможцям обласного конкурсу. Зокрема, у номінації «Історія рідного краю» кращим став Виноградівський районний історичний музей (директор Людмила Тороцкезі). У номінації «Видатний земляк» перемогла кімната-музей композитора Бели Бартока у місті Виноградів (завідувач Єва Григора). А в номінації «Традиції та звичаї моєї малої батьківщини» відзнаку отримав Новоселицький сільський музейний комплекс (директор Наталія Вамош).
«Надзвичайно приємно, що на Виноградівщині є аж три музеї-переможці. Ми маємо честь вручати їм ці заслужені нагороди, як результат щоденної копіткої праці керівників та працівників музейних закладів, котрі, не покладаючи рук, працюють задля спільної мети – збереження нашої історії, народних традицій та пам’яті про видатних земляків», – наголосила у вітальному слові Наталія Костелеба-Веремчук.
Крім цього, виконуюча обов’язки голови районної державної адміністрації виконала ще одну почесну місію – вручила подяку голови Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля провідному методисту районного методичного центру відділу культури Виноградівської РДА Єві Григорі.
Любов ТОКАЧ