На Виноградівщині створено Центр первинної медико-санітарної допомоги

Минулого тижня відбулося пленарне засідання п’ятнадцятої сесії районної ради сьомого скликання. У його роботі взяли участь 27 народних обранців із 36, а також депутат обласної ради Федір Ісайович, голова Виноградівської районної державної адміністрації Михайло Русанюк, голови сільських та селищних рад.
Перед початком роботи сесії голова РДА Михайло Русанюк виконав приємну місію – вручив почесну грамоту обласної державної адміністрації та обласної ради за вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу краю, високий професіоналізм, сумлінну працю та з нагоди Дня працівника сільського господарства підприємцю Івану Дорогі, а подяку обласної ради підприємцю Йосипу Фоврішу.
Відтак, після того, як головуючий Віталій Любка ознайомив присутніх із депутатськими зверненнями і відповідями, що надійшли у міжсесійний період, районні обранці перейшли до розгляду питань порядку денного.
Під час роботи сесії депутатами було розглянуто цілий ряд питань. Зокрема, вони вирішили перейменувати Великопаладську ЗОШ ім. Жігмонда Моріца у навчально-виховний комплекс, де будуть відкриті дошкільні групи, погодили звіти постійних комісій районної ради, затвердили районні програми, а також зміни до них, розглянули майнові питання, погодили технічні документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок за межами деяких населених пунктів.
Крім того, районні обранці заслухали інформацію начальника фінуправління РДА Валерії Варги, яка повідомила, що в цілому бюджет по району станом на 1 листопада 2017 року виконано на 102, 3%. Для того, щоб була можливість направити додаткові видатки від перевиконання плану, потрібно 105%. На жаль, такої можливості немає. Відтак депутати внесли зміни до районного бюджету, зокрема, прийняли обласну субвенцію, а саме – 500 тис. грн. надійшло для ремонту доріг у Боржавському, Оноці та Великих Ком’ятах.
На розсуд депутатів було винесено проект рішення щодо ліквідації КП «Агенція місцевого розвитку Виноградіщини». Це питання знову викликало жваву дискусію у сесійній залі.
Також депутатський корпус одноголосно підтримав звернення до прем’єр-міністра України Володимира Борисовича щодо змін у бюджетне законодавство, які, «без перебільшення несуть велику загрозу фінансовій спроможності місцевого самоврядування». Депутати вважають за необхідне вжити урядовцями наступних заходів, зокрема, – припинити практику зниження соціальних норм споживання житлово-комунальних послуг, запровадити мораторій на підвищення цін та тарифів на послуги ЖКГ та спожиті у побуті природний газ та електроенергію, не допустити передачі на рівень місцевих бюджетів фінансування пільг з оплати житлово-комунальних послуг та закріплення обов’язку місцевих рад погасити заборгованість минулих років з оплати таких послуг. Пільги на оплату житлово-комунальних послуг ветеранам та дітям війни, чорнобильцям, багатодітним сім’ям та іншим категорія громадян гарантовані державою відповідними законами тощо.
Підтримали депутати й рішення про створення комунального закладу  «Виноградівський центр первинної медико-санітарної допомоги» відповідно до реформування медичної галузі в Україні. Як зауважив голова ради Віталій Любка, в області такі центри не створено лише у Виноградівському та Тячівському районах, а в інших вони працюють по декілька років. Новий медичний заклад об’єднає 32 амбулаторії району та Королівську селищну лікарню, які стануть його структурними підрозділами. Адмінкорпус даного центру буде розташовуватися у Виноградові по вул. Лікарняна 13. Кошти для забезпечення первинної ланки виділятимуться із державного бюджету, що відповідно покращить фінансовий стан району. Керівником КП «Виноградівський центр первинної медико-санітарної допомоги» призначено Ігоря Попдякуника терміном на 1 рік.
Любов ТОКАЧ