На Виноградівщині триває сучасний європейський ремонт дороги

Голова районної державної адміністрації Михайло Русанюк та його перший заступник Наталія Костелеба-Веремчук здійснили робочу поїздку у Пийтерфолво, де наразі ведуться ремонтні роботи відрізку дороги КПП «Вилок» – Вилок – Неветленфолу – КПП «Дякове». Тендер на проведення цих робіт виграла київська фірма «САТ Україна». Тут залучено сучасну техніку, аналогів якої в області немає.
Як зазначив Михайло Русанюк, вся ділянка дороги становить близько 12 кілометрів. Наразі виділено кошти на проведення капітального ремонту відрізку 5,8 км дороги – від церкви у Пийтерфолво до церкви у Ботарі. Це буде суцільне покриття з основою 20 см і двома шарами асфальту з приведеними до ладу мостами та водовідведенням. Ремонтні роботи виконуються за рахунок коштів із державного бюджет – 21 мільйон 500 тисяч гривень виділені розпорядженням Кабінету Міністрів України, а 11 мільйонів 935 тисяч направлені із Державного фонду регіонального розвитку. Менш пошкоджені відрізки дороги також підлягають частковому ремонту. Він відбуватиметься за допомогою спецтехніки, яка значно мінімізує людське втручання.
Інженер фірми «САТ Україна» Віктор Кульбашник розповів, що роботи проводитимуться за допомогою новітніх технологій, методом гарячого ресайклінгу. Це передова технологія, яка є економічно вигідною у будівництві нових та ремонті старих доріг. Старий шар асфальту зрізається спеціальною машиною – фрезою, після чого переробляється за допомогою спеціального ресайклера  і на місці змішуватиметься з додаванням цементу та бітумної емульсії з водою. Після цього цією ж машиною знову розподіляється та викочується катками. Виходить гарна основа, на яку роблять ґрунтовку і кладуть новий гарячий асфальтобетон. Таке покриття буде більш витривалим та вологостійким і гарантує довготривале використання.
Робітники запевняють, що за три-чотири тижні ця дорога, де багато років не проводилося відповідного ремонту, стане автомобільною трасою європейського зразка.
Любов ТОКАЧ