Осінній відпочинок у Шаланках

На подвір’ї Шаланківського лісництва вже багато років ростуть дерева цілющої рослини – обліпихи. Цей невеликий чагарник з жовто-гарячими ягодами, не тільки окраса саду, він в народі славиться своїми корисними властивостями.
Ягоди обліпихи здавна широко використовуються як лікувальні засоби в народній медицині. У складі його плодів міститься величезна кількість біологічно активних компонентів і вітамінів. З обліпихи роблять олію, заготовляють варення, вичавлюють сік. — Для збереження максимуму корисних властивостей, саме краще заморозити свіжі плоди», — стверджує майстер лісу Шаланківського лісництва Іван Федьо. З давніх часів лісовому господарству доводився план по збору  обліпихи. Навиків збирання цінного плоду працівники лісництва не втратили і в сьогоденні. Досвідчені лісівники охоче ділилися з колективом редакції газети «Новини Виноградівщини» своїми знаннями та рецептами приготування обліпихової олії, соку тощо. А ще майстер лісу Іван Андрійович розповів нам про копітку роботу працівників лісу. Він охоче спілкується з людьми, ділиться своїми думками та власним досвідом.
Колектив редакції був приємно вражений гостинністю працівників Шаланківського лісництва. Після збирання врожаю на всіх чекало частування – смачний і запашний бограч. Відпочинок з обліпихою вийшов цікавим і корисним.
Ріта Мезей