Привітали захисників україни на мирній землі

У вівторок на плацу військової частини у Виноградові урочисто вітали на мирній землі наших славних захисників, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції.
– Дорогі мої побратими! Щиро вітаю із поверненням додому на рідну землю. Від щирого серця дякую за патріотизм, самовідданість та героїзм. Я вірю, що ми відновимо боєздатність бригади, відпочинемо і по першій команді повернемося на Схід України і закінчимо цю війну. Здійснення мрій і успіхів у всіх справах вам і вашим сім’ям, – сказав командувач військ оперативного командування «Захід» генерал-майор Олександр Павлюк і, за бездоганне несення військової служби вручив цілій когорті воїнів державні нагороди – відзнаки Міністра оборони України, Начальника Генерального штабу, командувача військ оперативного командування «Захід».
– Для нас стихли постріли, позаду – важка дорога і, нарешті, ми – вдома, на Закарпатті. Кожен підрозділ повернувся у свій гарнізон. І я радий вітати всіх із поверненням. Тут, у Виноградові, ми можемо обійняти рідних нам людей, зустрітися із друзями, спокійно відпочити. Цей похід був непростим для нас усіх. Війна взагалі не буває простою. Навіть за відсутності великих битв та кровопролитних боїв, служіння народу – це подвиг. Тож я дякую нашій артилерії за те, що були поряд, прикривали бійців на передньому плані, робили все для того, аби не пролилася кров піхоти. Позаду залишилися заміновані дороги та посадки, понівечений ворогом Донбас та постійна небезпека. Саме інженерно-саперний батальйон є прикладом того професіоналізму, який так необхідний на фронті. Я дякую вам за прокладені з величезним ризиком польові дороги, за траншеї та бліндажі для наших піхотинців, за гектари замінованих та розмінованих полів. Спасибі і тим, хто залишився тут, в пункті постійної дислокації і виконував свій обов’язок, – щиро подякував всім за достойну службу і вшанував світлу пам’ять тих побратимів, хто відійшов у вічність, командир військової частини А 1556 підполковник Сергій Собко. За зразкове виконання завдань багатьом воїнам вручив відзнаки командира 128-ої ОГП бригади – нагрудні знаки «Срібний едельвейс».
Полеглих на полі бою вшанували хвилиною мовчання, оркестр виконав Державний Гімн України, пролунали 10 салютних пострілів.
За наше мирне і спокійне життя висловив щирі слова вдячності воїнам і голова Виноградівської РДА Михайло Русанюк та вручив подяки бригадно-артилерівйській групі та 534-му окремому інженерно-саперному батальйону 128-ої ОГПБр. Перший заступник Виноградівського міського голови Василь Ціцей подякував солдатам за незламність духу та високий патріотизм, військову міць та відвагу. Координатор Руху підтримки Закарпатських військових – Виноградів Михайло Роман від імені всіх волонтерів району привітав захисників із поверненням додому. Депутат Полтавської обласної ради Руслан Рогов вручив нагрудні знаки Полтавської обласної ради – «За вірність народу України» ІІ ступеня.
На мирне та щасливе життя воїнів благословили настоятель Свято-Троїцького православного храму, благочинний Виноградівського округу української православної церкви о. Михаїл Бідзіля та настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці, благочинний Виноградівського району УПЦ київського патріархату о. Василь Гесня. На завершення відділ культури підготував чудову концертну програму.
Наталія Кобаль