Резервістів з Виноградівщини відправлено на навчальні збори

Цими днями з Виноградівського військового комісаріату в черговий раз було відправлено на навчальні збори групу резервістів оперативного резерву. Коментар з цього приводу «Новинам Виноградівщини» надав заступник Виноградівського військового комісара, начальник мобілізаційного відділення Виноградівського РВК Сергій ЗЕЙКАН:

– Згідно плану Міністерства оборони на рік розподілені бригади, які проходять своє бойове злагодження і виправку з оперативним резервом першої черги тих військовослужбовців, які призначені в тій чи іншій частині. Наразі відправляються 5 резервістів. Це вже сьомі збори за 2017 рік. В минулому році зборові заходи почалися з жовтня. Планові зборові заходи проводитимуться з 10-ою гірсько-штурмовою бригадою. Місце дислокації – Коломия. Ця бойова частина створена два роки назад. Командир 10-ої штурмової бригади – досвідчений офіцер, Герой України, підполковник Василь Зубанич. Він колись проходив службу в 128-ій бригаді, був командиром гірсько-піхотного батальйону.
Резервісти їдуть на Рівненський 233-ій загальновійськовий полігон, де протягом місяця в складі взводів, батарей, рот, батальйону,  бригади з ними будуть проводитися заняття. Службу проходитимуть за своїми військово-обліковими спеціальностями. Відтак по прибуттю на полігон будуть розподілені по підрозділам. По закінченні навчальних зборів усі резервісти повернуться додому. З пересторогою відправлялися хлопці на перший зборовий захід. Всі переживали, що не повернуться, бо, мовляв, так починалася мобілізація – спочатку оголошувалися збори, на які призивалися резервісти, а під час проведення зборів оголошувалася мобілізація і, згідно вимог керівних документів, вони автоматично продовжували військову службу під час мобілізації. Зараз строки навчань прописані, відповідні повідомлення відправлені керівникам підприємств, установ, де резервісти працюють. У них  буде збережене середньомісячне грошове забезпечення плюс грошове забезпечення за термін проведення зборів (1 місяць) – в межах до 3000 гривень. За бажанням по закінченню навчальних зборів резервісти можуть укласти контракт на військову службу в Збройних силах України. Попередній досвід проведення зборових заходів зі 128-ою бригадою показав, що деякі з резервістів підписали контракт і вже проходять службу.
Мета проведення цих зборів – комусь із резервістів вдосконалити, а деяким згадати ті навички, які вони здобули під час проходження військової служби, мобілізації в АТО. Відтак за першою командою, за першим наказом вони протягом доби повинні прибути в свою військову частину і виконувати завдання. Досвід показав, що для того, аби навчити людину, яка не має відношення до армії, потрібно від 3 до 6 місяців. А в нас є вже готові спеціалісти, які мають військові спеціальності, тримали в руках зброю, вміють воювати, деякі з них брали участь в АТО. Наразі протягом навчальних зборів резервісти згадають і відновлять свою військову майстерність, поспілкуються зі своїми бойовими побратимами.
Щодо організації зборових заходів, то Виноградівський військовий комісаріат на хорошому рахунку. Наші показники за виконання планових завдань стосовно відправлень резервістів оперативного резерву – більше 90 відсотків. І, до слова, минулого разу керівництвом обласного військового комісаріату було відмічено, що найбільш дисциплінованими командами, які відправлялися на навчальні збори, під час пересування на полігон були саме наші, виноградівські. Стараємось відбирати в оперативний резерв таких надійних людей, які усвідомлюють завдання і мету проведення навчальних зборів. Принагідно хочу побажати резервістам повернутися додому живими і здоровими (адже там, де багато зброї і людей, можливі порушення заходів безпеки), отримати задоволення від спілкування зі своїми бойовими побратимами, здобути бойовий досвід і відшліфувати військову майстерність.
Ганна КОБАЛЬ