Рідна мова чиста, як роса

Під такою назвою проходив вечір у будинку культури с. Фанчиково. Ведучі – учасники художньої самодіяльності Вікторія Буркало та Крістіна Варга пригадали історичні факти про те, яких гонінь зазнавала наша мова за період правління від Петра І та Катерини ІІ, до Йосипа Сталіна і Леоніда Брежнєва. Так, 1720 року, російський цар Петро І заборонив друкувати книги українською мовою. У 1769 році було видано розпорядження про вилучення букварів українською мовою. 1775-го зруйновано Запорізьку Січ і закрито українські школи, 1884 р. закрито українські театри, 1914 р. російський цар Микола ІІ ліквідував українську пресу – газети та журнали.
1938-го сталінсь-кий уряд видає постанову про обов’язкове вивчення російської мови. А постанова від 1989-го закріпила російську мову як загальнодержавну.
Учасники художньої самодіяльності будинку культури Вікторія Біланчук, Крістіна Улинець, Інна Крайняй, Дарина Естінко, Каріна Ковач, Тетяна Веспреймі читали вірші про рідну мову та виконали пісні «Україно» та «Ласкаво просимо».
Ганна ВІЗАНТІЙ, директор будинку культури с. Фанчиково