Спільними зусиллями побудували новий міст

Через усе село Черна протікає річка Ботар, води якої весною та влітку виходять із берегів і тоді стає неможливо жителям переходити її русло та добиратися до своїх осель. У різний період минулого часу через цю річку у селі було побудовано 12 мостів та місточків. Але, виявляється, що цього недостатньо, бо для жителів вулиці Лесі Українки незручності з переходом залишалися не вирішені і на сьогодні. Братися за це питання ніхто не хотів. З кожним роком паводкові води заглиблювали водяне русло річки та зношували берегові укріплення. Особливо така ситуація посилилася при нинішніх обставинах, коли масово почалася безконтрольна вирубка місцевих лісів. Відповідні програми захисту від паводків та підтоплень, що існують у районі та області, до цього регіону не доходять і дуже рідко коли враховуються проблеми приток Тиси при складанні бюджету та відповідних проектів на перспективу. Через це річка Ботар все більше поглинає сільськогосподарських земель та спустошує природній ландшафт своїх берегів у цих місцях.
Усі проблеми, що виникають на цій водоймі, жителі села Черна змушені вирішувати своїми силами і цілою громадою. Нещодавно депутат виборчого округу вулиці Лесі Українки Юрій Леньо із ініціативною групою односельчан вирішили побудувати новий міст через цю річку в районі урочища Рінь. Коштів на такий проект у сільському бюджеті не було. Звернення до Виноградівського басейнового управління водних ресурсів річки Тиса ніяких позитивних результатів не дало. Прибулі спеціалісти оглянули берегові укріплення та дали рекомендації – шукати кошти на ці потреби у сільраді. Сільський голова Михайло Чонка вирішив допомогти людям в цьому питанні. На сільських землях в цей час проходив демонтаж будівель колишнього хімзаводу, у результаті його роздержавлення нові власники так «догаздували», що почали руйнувати та зношувати приміщення всіх виробничих об’єктів. Ось вони і погодилися відпустити дві бетонні балки довжиною 12 метрів для потреб громади села.
На закупки необхідних матеріалів для бетонних опор селяни організували громадську касу, до якої кожен бажаючий добровільний вносив певну суму грошей. Всі роботи на цьому об’єкті люди виконували самостійно. Особливо відзначилися такі члени ініціативної групи: Є. П. Богаш, В. Ю. Богаш, В. В. Тотар, М. Ю. Леньо, В. М. Фольовка та інші. Протягом дуже короткого терміну всі будівельні роботи виконали якісно і відповідно до вимог, бо на таких будівлях за кордоном люди набули відповідних кваліфікацій та досвіду. В урочистій обстановці новий міст запустили в експлуатацію. На Водохреща новобудову освятили. Тепер через міст може проїхати не лише гужовий транспорт, але і легкові автомобілі, мікроавтобуси та трактори.
– Якби не наш депутат та сільський голова, то мосту би не було. Депутат Ю. Ю. Леньо дуже настирливий у будь-якій роботі. Якщо взявся за справу, то виконає її. Ось такі нам потрібні люди у сільській громаді, – наголошує жителька цього округу М. Ф. Шишоло.
Зазначу, що Юрій Юрійович працює водієм автобуса у приватній фірмі. Вільного часу у нього дуже мало. Але він витрачає його раціонально: і на особисте господарство, і на громадські справи, бо він – депутат вулиці і переживає за проблеми на своєму окрузі. Жителі готові підтримати його в будь-яких справах, бо свої повноваження народного обранця виконує чесно і старанно для добробуту всіх жителів Чернянської громади.
Василь Івашко, с. Черна