Відбувся брифінг по весняному призову

Минулого тижня у великому залі засідань Виноградівської РДА був проведений брифінг для представників преси та громадських організацій по весняному призову за участі військового комісара райвійськкомату Василя Зубатова, під час якого говорили про особливості цьогорічного набору на строкову службу у Збройні Сили України.
Військовий комісар наголошував, що весняна призовна кампанія стартує з 2 квітня і триватиме два місяці. Але підготовча робота до призову вже розпочата: одна з сільських рад вже проводить оповіщення призовників на військову строкову службу. Також на даний час вже є вручені повістки, а з квітня проводитиметься медогляд юнаків, які підлягають призову. «На строкову військову службу призиватимуть придатних за станом здоров’я українців чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Юнаки, яким надійшла повістка з військкомату, зобов’язані прибути в пункт у вказаний строк. За порушення правил військового обліку, неявку за викликом без поважних причин призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством», – нагадав Василь Сергійович. Оповіщення призовників про необхідність явки у військкомати для проходження медогляду проводитиметься через органи місцевого самоврядування, керівників установ та організацій по місцю роботи, навчальні заклади.
За словами Василя Зубатова, призвані військовослужбовці строкової служби для участі в АТО не залучаються. Проблемними питаннями й надалі залишаються співпраця з сільськими радами та проведення медоглядів призовників. На це та інші слушні пропозиції наголошували й учасники зібрання.
На брифінгу військовий комісар відповідав на численні запитання присутніх, а також надавав роз’яснення.
Ріта Мезей