Виноградівський міський будинок культури став комунальним підприємством

На порядку денному ІІ пленарного засідання п’ятої сесії Виноградівської міської ради сьомого скликання було аж 7 питань, проте голосували депутати оперативно. Із 26 народних обранців міста відсутньою була лише одна людина.
Одноголосно «за» продемонстрували своє волевиявлення депутати у питанні «Про внесення змін до рішення міської ради від 21.01.2016 р. №50 «Про бюджет міської ради на 2016 рік» у новій редакції. Оскільки, як зазначив міський голова Степан Бочкай, за перше півріччя бюджет було перевиконано, тож наразі доречним є збільшення обсягу видатків у межах обсягу доходів. Позитивними були голосування у питаннях «Про затвердження Положення про тендерний комітет», «Про здійснення електронних закупівель у м. Виноградів». Щодо встановлення місцевих податків і зборів на 2017 рік, тут Степан Золтанович зазначив: «Пропозиції залишаються беззмінними, як і в поточному році. Ці питання були обговорені на засіданнях депутатських комісій. Мовилося про зменшення – другу групу єдиного податку з 20% до 15%. Тут іде мова про 80 грн. Я не думаю, що для підприємця це великі гроші, а от для міста загальна сума становитиме понад 70 тис. грн. у рік». Тут із запереченням виступила депутат Тетяна Дрошковці: «Так, на засіданні комісії у нас були дуже жваві обговорення. Проте ввечері на 112-му каналі прозвучало твердження про те, що бюджетний комітет Верховної ради України наразі розробляє проект рішення щодо підняття мінімальних зарплатні та пенсії до рівня мінімального прожиткового кошика, тобто – 3307 грн. А позаяк у нас всі податки прирівняні до мінімальної заробітної плати, то й сума єдиного податку зросте вдвічі. Тому й надходження у бюджет збільшаться. А ми знаємо, що населення та підприємці обнищали». Міський голова у відповідь зазначив, що депутати вправі переглянути відсоток місцевого податку. Незважаючи на суперечку, більшістю голосів рішення прийняли, 3 депутатів проголосували проти, і 4 утримались.
Беззаперечним рішенням народні обранці надали міському будинку культури статус комунального підприємства. Не всі були згідними із питанням «Про надання приміщень в орендне користування» для окремих організацій – четверо утримались і один проголосував проти. Пакетом проголосували за питання «Про розгляд заяв та звернень з питань землекористування», тут утримався лише один депутат.
Вичерпавши питання порядку денного, Степан Бочкай зазначив, що депутати фракції «Відродження» ініціювали розглянути можливість вивчення англійської мови у ДНЗ міста, там, де ще не запроваджено іноземну мову. Подібне питання депутатського рішення не потребує. Міський голова запевнив, що фінансування в бюджеті є і з нового навчального року у всіх садочках міста малеча вивчатиме англійську мову.  
Вл. інф.