ВИНОГРАДІВСЬКОМУ КАЗНАЧЕЙСТВУ – 20

Історія сучасного Управління Державної казначейської служби України у Виноградівському районі починається із 22 лютого 1996 року. Саме цього дня було підписано наказ  Управління Державного казначейства у Закарпатській області № 21-к про призначення начальника тоді ще відділення Державного казначейства у Виноградівському районі Володимира Георгієвича Скудара. На той час до функцій відділення Державного казначейства входили облік дохідної частини державного бюджету та відшкодування витрат підприємствам та організаціям, на яких працювали постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

З 1997 року було розпочато впровадження казначейського обслуговування державного бюджету за видатками, а в 1999 році було завершено перехід на казначейську систему обслуговування з виконання державного бюджету. У цей період відбулося збільшення кількості державних установ, що обслуговувалися у відділенні, а саме: установи міністерств освіти, охорони здоров’я, сільського господарства, фінансів та оборони, а також міністерства водного господарства,  міністерства транспорту та зв’язку. У  2000 році рахунки органів Державного Казначейства України зі здійснення видатків державного бюджету були переведені з установ комерційного банку до Національного банку, а у 2001 році була створена внутрішня платіжна система Державного Казначейства України. Управління Державного казначейства у Закарпатській області було зареєстровано в довіднику банківських установ України  МФО 812016 та розпочало роботу в системі   електронних платежів Національного банку.

З 2003 року на казначейське обслуговування переведені всі місцеві бюджети району та впроваджено програмний комплекс АС  «Казна» на основі найсучасніших комп’ютерних технологій. Кошти державного, місцевих бюджетів, державних позабюджетних коштів, розпорядників та одержувачів коштів були сконцентровані на Єдиному казначейському рахунку, що дозволило здійснювати управління бюджетними коштами, надання короткострокових позичок для покриття тимчасових касових розривів за рахунок коштів на Єдиному казначейському рахунку. На теперішній час наше управління обслуговує 85 бюджетних установ, які фінансуються за рахунок державного, місцевого бюджетів та позабюджетних коштів. На балансі управління відкрито 872 балансових рахунків у тому числі: 823 розпорядникам коштів, 32 одержувачам коштів та 46 позабюджетним фондам.

З 21 грудня 2011 року відділення Державного казначейства у Виноградівському районі перейменовано в Управління Державної казначейської служби України у Виноградівському районі Закарпатської області. Але важлива не назва, а працівники, для яких казначейство – це не просто робота, щоденна праця, а ще й значна частина власного життя, покликаного служити державі та її громадянам. Недарма кажуть, що робочий колектив – це друга сім’я, який зараз налічує 13 осіб різних  вікових категорій  із різними захопленнями та турботами. Хтось полюбляє домашнє господарство, а комусь до вподоби вирощувати сільськогосподарську продукцію. Хтось пізнав радість батьківства, а комусь діти вже подарували онуків. Проте всіх нас поєднує сумлінна, відповідальна праця. Впродовж 20 років розбудови Казначейства нам довелося пройти чимало випробувань, витримуючи значні навантаження. Та  часи ніколи не були простими, такі ж вони і сьогодні. Тож, хочеться щиро привітати колектив з ювілеєм і висловити слова вдячності всім працівникам управління за невтомну працю та відданість справі. Побажати, щоб життя було світлим і сонячним, дарувало радість, приємні несподіванки і душевний комфорт. Нехай у всіх починаннях вас супроводжує успіх, а казначейська справа приносить задоволення і наснагу.
Світлана ЛАКАТОШ,
начальник управління ДКСУ у Виноградівському районі