Чому ліквідовують ДЮСШ?

Як це не прикро, то останнім часом це питання звучить дуже часто. Вона є болючим для багатьох. Адже Виноградівська дитячо-юнацька спортивна школа була створена ще в 1960-му році. За роки свого існування вона виплекала не одне покоління спортивних талантів, котрі прославляли рідний район не тільки по всій Україні, а й за межами нашої держави. Тож, про проблему №1 та її рішення, досягнення спортивної школи нам розповів її директор Іван БОРШОШ:
– 6 вересня цього року в. о. голови Виноградівської РДА Наталія Костелеба-Веремчук видала розпорядження про ліквідацію управління освіти, молоді та спорту. Позаяк Виноградівська ДЮСШ є державною формою власності, тобто – засновником є управління освіти, 25 грудня ми також маємо бути ліквідовані. Для нас це питання дуже болюче, адже у 10 населених пунктах району з 896 вихованцями займаються 24 тренери з 7 видів спорту: волейболу, баскетболу, вільної та греко-римської боротьби, важкої атлетики, настільного тенісу та футболу, – розповідає Іван Іванович. – Загалом ДЮСШ з моменту свого існування може похвалитися хорошими показниками. З когорти наших вихованців є заслужений майстер спорту, легенда футболу «Динамо-Київ» та збірної СРСР Василь Рац, майстер спорту міжнародного класу Андріан Пуканич. Дуже багато маємо майстрів спорту як СРСР так і вже незалежної України, заслуженого тренера України… Ми зробили аналіз діяльності школи, починаючи з 2010 року і, зізнаюсь відверто, були дуже приємно вражені результатами. Адже, вихованці нашої ДЮСШ приймали участь у 134 чемпіонатах України, вибороли 130 медалей; у 12 чемпіонатах Європи вибороли 3 медалі; 8 разів приймали участь у чемпіонатах світу і принесли додому 2 медалі. Також, за цей період ми виховали 7 майстрів спорту із видів спорту, котрі у нас культивуються, 44 кандидатів у майстри спорту. 31 раз наші вихованці входили до складу збірної команди України. Тішимося і тим, що, протягом останніх десяти років, наша ДЮСШ є однією з кращих спортивних шкіл Закарпатської області. У нас дуже хороші показники та здобутки як у районних змаганнях, обласних, так в чемпіонатах першості України, Європу та світу, Всеукраїнських та Міжнародних турнірах. За останні 10 років наші учні приймали участь в Міжнародних змаганнях у 25 країнах Європи і в двох країнах світу. Так, торік наша вихованка Яна Сорока взяла участь у Міжнародному турнірі з вільної боротьби у Бейруті (Лівані). Цьогоріч Наталка Цюбик, котра наразі грає за «Динамо» (Київ), у складі Національної збірної України з баскетболу брала участь у Чемпіонаті світу в Китаї. Вже цього року ми взяли участь у змаганнях в Угорщині, Чехії, Румунії, Словаччині, Польщі, Білорусі, Франції та інших країнах. Наші вихованці є багаторазовими чемпіонами України та Європи. Мені, як тренеру і директору ДЮСШ це дуже приємно. Не можу передати словами ті відчуття, коли бачу наших хлопців та дівчат на п’єдесталі пошани, коли серед стягів інших країн піднімають жовто-блакитний прапор України. Це – гордість за наших дітей, за наше спортивне майбутнє…
На завершення розмови, Іван Боршош зазначив:
– Зараз для нас питанням №1 – не втратити ДЮСШ, котра є кузнею талановитих спортсменів. Тому, ми почали бити на сполох з моменту початку ліквідації. Я звернувся до голови Виноградівської районної ради та депутатського корпусу райради, направив листи у всі обласні федерації з різних видів спорту, котрі культивуються у Виноградівській ДЮСШ, у обласні державну адміністрацію, раду, управління молоді та спорту, департамент освіти, комітет фізичної культури та спорту, Національний олімпійський комітет, у Виноградівський освітянський профспілковий комітет. Днями, прочитавши зміст оприлюдненого розпорядження районної ради «Про скликання тридцять п’ятої сесії районної ради сьомого скликання», звернув увагу на питання 1.1 «Про створення комунального закладу «Виноградівська дитячо-юнацька спортивна школа» Виноградівської районної ради Закарпатської області». Тож, звертаюся до всіх депутатів районної ради: вірю, що ви збережете спортивну школу і знаю, що не пошкодуєте про це, адже наші вихованці і надалі будуть гідно представляти Виноградівщину на змаганнях різного рівня.
Наталія Кобаль