Допекло: Жителі Сасова перекрили дорогу

У вівторок жителі Сасова перекрили дорогу перед в’їздом у село у двох напрямках – з боку Чорнотисова та Виноградова, а вже у четвер – і об’їзд з боку Вилка (тут автотранспорт міг проїхати пасовищем). Як повідомили нам сельчани, таким чином вони хочуть, аби влада їх почула і відремонтували центральну дорогу обласного значення, котрою вже ні пройти, ні проїхати. Нагадаємо: сасівці вже страйкували кілька місяців тому, але тільки один день і розійшлися з надією, що проблему бездоріжжя буде вирішено. Цього разу настроєні більш радикально і обіцяють стояти до тих пір, доки дійсно не почнуться роботи. Люди встановили 4 палатки і чергують цілодобово. Як нам повідомили, керівники області та району у Сасові за час блокади не були. З мітингувальниками спілкувався тільки заступник начальника Головного управління Нацполіції в Закарпатській області, полковник поліції Ярослав Лебович.
Прокоментувати ситуацію ми попросили сільського голову Василя Клюсу:
– До мене підійшли активісти Асоціації учасників АТО у селі Сасово і питають: «Коли у нас буде дорога?». Я їм відповів, що проектно-кошторисна документація вже готова, було оголошено тендер, але він не відбувся через те, що було зазначено наявну суму на виконня робіт тільки 3.5 млн. грн., а в документації вартість дороги становить 51 млн. 167 тис. 379 грн. Тож жителі села вирішили перекрити дорогу. Так, 18 травня цього року ми повідомили про проведення мирної акції протесту, як того і вимагає закон. Зараз мої односельці настроєні серйозно, адже прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що 2018 року з держбюджету виділено 990 млн. грн. на ремонт доріг у Закарпатті.
На своїй сторінці у Фейсбуці керівник Центру допомоги учасникам АТО у Закарпатській області Власта Негря оприлюднила фото з місця блокади та звернення ініціативної групи по перекриттю дороги, адресоване голові Виноградівської РДА Михайлу Русанюку, у котрому зазначено: «У зв’язку унеможливленням проїзд дорогами в напрямках Дяково – Виноградів, Теково, а також Королево, Веряца, Горбки і Новоселиця, Хижа, Черна, Чепа, Гудя, ми заявляємо, що акція є безстрокова, громадський порядок не порушено, машини спеціального призначення пропускаються. У акції взяли участь всі підписані».
Вл. інф.